בן-ארי על הפגישה עם הרב מאזוז: "סוג של היכרות"(הקלטה)

בראיון לרדיו 'קול ברמה' התייחס יו"ר 'עוצמה יהודית' לשמועות על ריצה משותפת עם אלי ישי בבחירות. האזינו

[alooma ref="0f1a60bad81e7f0cf333692a2845a092.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בראיון שהעניק הבוקר לרדיו 'קול ברמה', התייחס יו"ר 'עוצמה יהודית', ח"כ לשעבר מיכאל בן-ארי, לאפשרות של ריצה משותפת עם אלי ישי בבחירות הקרובות.

"הרב מזוז הוא גדול עולם. ברוך מרזל נכנס ויוצא אצל גדולי ישראל. הפגישה אתמול היתה סוג של היכרות", אמר בן ארי.

בהמשך הדברים רמז בן-ארי כי האיחוד לא יוצא לפועל בשל התנגדותו של אלי ישי למהלך.

בסיום הראיון תקף בן ארי את מקורבי דרעי וטען שהם חוששים מאיחוד בינו לבין אלי ישי. האזינו לדברים.

כזכור, אמש נפגשו לראשונה לשיחה אישית בן ארי וברוך מרזל בבני ברק עם הגאון הרב מאיר מזוז, פטרונו הרוחני של ישי, בניסיון לשכנעו לרוץ ברשימה משותפת, כחלק מהמגעים לחבירה בין מפלגת "יחד-העם איתנו" של ח"כ אלי ישי לבין מפלגת "עוצמה יהודית" בראשות מיכאל בן ארי.

הפגישה התקיימה לאחר שבשבוע שעבר ביקרו השניים באירוע שערך הרב מאיר מאזוז אז הזמין הרב מאזוז את השניים לפגישה אישית במעונו.
גורמים בסביבת אלי ישי אומרים ל'קוקר' כי הכללת בן ארי ברשימתו של אלי ישי עדיין רחוקה, במטה ישי חוששים כי הכנסתו לרשימה תשווה לה תדמית קיצונית ותרחיק ממנה קהלים רבים. למרות זאת, ההתנגדות לכל פשרה טריטוריאלית היא מסימני ההיכר של המפלגה החדשה ומההבדלים הבולטים בינה לבין ש"ס.

יחד עם זאת בשתי הרשימות של ישי ובן ארי מודעים לכך שסיכוייהם לעבור את אחוז החסימה נמוכים והם עלולים לשרוף עשרות אלפי קולות שילכו לאיבוד, אי לכך נשקלת האפשרות לרוץ כרשימה אחת ולהיפרד אחרי הבחירות.

בראיון ליומן ערוץ 7 אמר השבוע בן ארי כי "אלי ישי הוא לא האופציה היחידה. אלי ישי נכנס למשבצת של האיחוד הלאומי. בכל יום נמרטת לו עוד נוצה. אתמול גם הרב אלבז יצא נגדו. יכולתי ללכת לבנט ולא רציתי. כולם יודעים שהיה לי מקום מובטח בכנסת אבל לא הצטרפתי כי שאלתי מה העקרונות ומה הגבולות ואמרו לי שאין גבולות. ישבתי בישיבות של הציונות הדתית והבנתי שאין שם גבולות".

באשר לאמירתו ולפיה לא רק מפלגתו של אלי ישי היא האלטרנטיבה היחידה אומר בן ארי כי "הציונות הדתית החרד"לית עוד לא אמרה את דברה. הדברים מבשילים בשעה הזו. הציונות הדתית לא הולכת להיבלע במפלגת אלי ישי. לציונות החרד"לית יש אמירה וצרכים כמוסדות תורניים והיא עוד לא אמרה את דברה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.