בן גביר: "השב"כ פתח תיבת פנדורה"

לבית המשפט המחוזי בלוד הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד החשודים בביצוע הפיגוע בדומא. פרקליטם תקף את השב"כ: "פשלה מודיעינית" {האישום: רצח}

עורך הדין איתמר בן גביר מגיב הבוקר להגשת כתבי האישום בפרשת פיגוע ההצתה הרצחני בכפר דומא.

"כתב האישום אינו סוף פסוק אלא פתיחתה של תיבת פנדורה שהשב"כ פותח, מציע לשב"כ לא למהר לחגוג, פרשות קו 300, תיק עמוס ברנס ואפילו הבר נוער מלמדות שיש מקרים שהמערכת עושה הכול כדי להוכיח שפענחה פשע גם במחיר של הפללת חפים מפשע", טוען בן גביר בהודה שהוא מפרסם.

בן גביר מוסיף: "מרשיי חפים מפשע, מרשי לא מסר הודאה במשטרה! ורק בשל עינויים נשבר בחקירת שב"כ, אם השב"כ טוען שאין עינויים יתכבד וימסור לנו את כל קלטות מרתפי השב"כ. גם הקטין שאני מייצג עבר התעללות קשה.

מרשיי חפים מפשע ועברו התעללות ועינויים, מיטות סדום ומכות והחוק קובע כי ההודאות שמסרו (בוודאי בשב"כ) אינן קבילות היות שלא נמסרו מרצונם הטוב והחופשי, מרשיי מסרו גרסה אך רק כדי לרצות את החוקרים ובכל פרט שמסרו הם למעשה חזרו על דברי החוקרים בחדרי החקירות.

ניכר כי בשב"כ השקיעו מאמצי על והשתמשו בשיטות עינויים חסרי תקדים בפרשה זו והאנרגיות שהשקיעו כנראה דחקו לשוליים את טיפול השב"כ בפיגוע בתל אביב והובילו לפשלה המודיעינית החמורה, מבחינת השב"כ מסתבר שנערי הגבעות הם האוייב ואת המחבלים האמיתיים (כמו המחבל מתל אביב) הם משאירים לטיפול המשטרה ומכל מקום בפרשיה זו המחלקה היהודית בשב"כ היא שתעמוד על דוכן העדים ועושה רושם שלאור התנהגות אנשי המחלקה לעולם לא נדע מה קרה בלילה ההוא בדומא".

בוידאו: תיעוד מדומא לאחר השריפה (באדיבות רשת)

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי לאחר כחודש של חקירה גלויה שלוותה במחאות וטענות להתעללות ולהתנהלות לא תקינה של השב"כ, הבוקר הוגשו לבית משפט המחוזי מרכז שבלוד כתבי אישום נגד שני נאשמים, בגיר וקטין, שנעצרו בחשד למעורבות בפיגוע בכפר דומא. פיגוע שבו, כזכור, נשרפו למוות שלושה מבני משפחת דוואבשה, בהם התינוק עלי בן השנה וחצי.

על פי הצהרת התובע שהוגשה ברביעי האחרון, הבגיר יואשם בשלוש עבירות רצח, ואילו כתב האישום נגד הקטין יכלול ככל הנראה עבירת סיוע לפיגוע, אך לא מעורבות בפועל במעשה.

יצוין כי כתב האישום נגד הקטין כולל גם מעורבות בכמה אירועי "תג מחיר" שאירעו בשנים האחרונות וטרם פוענחו.

במקביל, כתבי אישום הוגשו גם נגד שני עצורים נוספים בפרשה, אך הם יואשמו בגין מעורבות בפעולות 'תג מחיר' שלא פוענחו עד כה. מדובר באירועים הכוללים הצתות, ריסוס כתובות גרפיטי וניקוב צמיגים. בנוסף, על פי ההערכות, יוגש כתב אישום גם נגד אחד החשודים ששוחרר בשבוע שעבר לאחר שהוגשה נגדו הצהרת תובע בגין תקיפת רועה צאן פלסטיני לפני כשנה וחצי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.