בן דהן מאיים על לבני: "נפגע בתקציב משרד המשפטים"

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, תוקף בחריפות את מהלכיה של שרת המשפטים, ציפי לבני, שהחליטה לסנדלאת מהלכי מהפיכת שירותי הדת כל עוד 'הבית היהודי' אינו מקדם ותומך בחוק שטרן שעניינו שינוי הרכבה של הועדה לבחירת הרבנים הראשיים.

"הטענות לא ענייניות. ההתנגדות לא ממין העניין. היא באה לתקוע מהלך לטובת עם ישראל והציבור הרחב", אמר  בן דהן ביומן ערוץ 7 והביע תקווה שלא יהיה צורך להפעיל כוחות ואיומים שיש בידי מפלגתו נגד השרה לבני.

בהמשך דבריו מזכיר הרב בן דהן כי בעוד כשבועיים יובא דיון על תקציב משרדי הממשלה ודיון פרטני יתקיים על תקציבו של כל משרד ומשרד. "לא מן הנמנע שלא יהיה תקציב למשרד המשפטים", רומז הרב בן דהן על אחד הכלים שיש בכוחה של מפלגתו להפעיל נגד לבני.

"אפשר להתווכח, אבל אין הגיון והצדקה לפעול נגד מהלך שכולם מסכימים לו, ואם נזדקק הרי שיש לנו מנופים ואיומים שאפשר להפעיל", דברי הרב בן דהן המציין כי הוא זוכה לתשבחות מקיר לקיר סביב ההחלטה לבצע את רפורמת שירותי הדת.

בהמשך הדברים נשאל הרב בן דהן אם לא נכון היה לפעול בעצימות תקשורתית נמוכה יותר, בעיקר בתקופה בה הציבור החרדי חש מותקף ומתגונן והאווירה שנוצרה סביב הרפורמה שהציע תוקפת לכאורה את המועצות הדתיות שברובן בידי המגזר החרדי. האם אין הדברים נראים כנדבך נוסף בחומת המתקפה על הציבור החרדי? הרב בן דהן שולל את התחושות, ומציין כי הוא עצמו הביע אמון במועצות הדתיות והוא בטוח בשירות שלהם, אך אויבו של הטוב הוא הטוב מאוד והמצוין והיעד הוא לשדרג ולשפר את השירות במדרגה נוספת.

עוד הוא מוסיף ואומר כי אנו חיים בעידן בו מה שלא יובא לידיעת הציבור בתקשורת ייחשב כלא היה, ומשום כך אין ברירה אחרת אלא להביא את הדברים לתודעת הציבור במסיבת עיתונאים גדולה ובדיווחים נרחבים בתקשורת כפי שאכן כך היה, ובכך לא להותיר את הסיסמא 'משהו חדש מתחיל' ככותרת בלבד, אלא כמהלך שניתן לראותו בפועל.

"קיבלתי רק ברכות ותשבחות מהציבור שאומר שעד היום אף אחד לא נגע בנושאים הללו ואף אחד לא ביצע את המהלכים הקשים שיש לבצע. אנחנו מוותרים על מינוי מקורבים כדי שהדברים יהיו טובים יותר ומקצועיים יותר".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.