הרב ברלנד בחוץ: הסוהרים יעזבו את בית החולים

השב"ס הודיע כי הרב אליעזר ברלנד ישוחרר היום ממאסר, לאור החלטת הפרקליטות כי לא תוגש עתירה על החלטת ועדת השחרורים. הסוהרים יעזבו את חדרו בבית החולים הדסה. {בן חורין}

התרגשות בקהילת שובו בנים:  השב"ס הודיע כי  הרב אליעזר ברלנד ישוחרר היום ממאסר, לאור החלטת הפרקליטות כי לא תוגש עתירה על החלטת ועדת השחרורים מתאריך 6.3.17 בעניינו.
מפקד בית המעצר ניצן יחתום בהמשך היום על טפסי השחרור וסוהרי הביטחון יעזבו את המחלקה בבית החולים בה שוהה הרב ברלנד.
י פרקליטות מחוז מרכז הודיעה לוועדת השחרורים שליד בתי הסוהר כי לאחר שבחנה את מכלול נסיבות העניין, ובכלל זאת את מצבו הרפואי הקשה של האסיר, סיכויי עתירה על החלטת ועדת השחרורים, והעובדה כי יש בתנאי השחרור המכבידים כדי להבטיח את שלומם של נפגעי העבירה, החליטה הפרקליטות כי החלטת ועדת השחרורים בעניין אליעזר ברלנד עומדת במתחם הסבירות, ואינה מצדיקה הגשת עתירה מנהלית.
אמש, הרב אליעזר ברלנד התמוטט בכלא ניצן בו הוא שוהה ופונה לבית חולים הדסה עין כרם.


על פי הדיווח בחדשות 10 לאחר שהרב התמוטט הוא פונה לבית החולים "הדסה" שם הוחלט על אשפוזו. לקוקר נודע כי הרב הקיא דם וכעבור זמן הוחלט על הפינוי.

עורכת דינו של הרב ברלנד בן ה-80, רותם טובול, מסרה כי ככל הנראה חלה הדרדרות במצבו הרפואי שגם ככה מורע.
. בישיבת 'שובו בנים' קיבלו את הבשורה על קיצור עונשו של הרב ברלנד בשמחה מהולה בעצב,"אנו מקווים כי המדינה תאפשר לרב (80 ) שנאלץ לעבור כריתת כליה מגופו וחצי מהמעי הגס שלו במהלך שהותו בבית הסוהר לטפל בעצמו להתמודד עם מצבו הבריאותי הקשה שהחמיר אמש עם גילויים נוספים של פוליפים סרטניים". נמסר מאנשיו.

ועדת השחרורים של בתי המשפט החליטה לשחרר את הרב ברלנד בשל מצבו הרפואי. הרב ברלנד יועבר למלונית ליד ביה״ח הדסה שם יטופל.
הפרקליטות ביקשה עיכוב ביצוע בשבוע של גזר הדין.

על פי ההשתלשלות הרפואית שעבר הרב ברלנד, עבר רבה של קהילת שובו בנים, כריתת כליה וחצי מעי הגס בעקבות רשלנות רפואית שחלה בטיפול בו.
רעייתו של הרב הרבנית תהילה הוסיפה כי "חוסר האונים של המשפחה מול הסרטן שמרקד בגופו של אבא ללא יכולת לעזור לו מתגמד מול המחשבה שעוברת על סבא בן 80 ששוכב בתא קטן ומתמודד עם המחלה הכי מפחידה שמקננת בגופו וכבר הביאה לכריתת כליה וחצי מעי הגס ומי יודע מה עוד.
זה פשוט מפחיד ובלתי אנושי להתמודד עם זה בתנאים הללו.

"יש לילות שלמים שאני לא מצליחה להירדם מהמחשבה על חוסר האונים והתחושה שהוא נמק לאט לאט אבל בטוח לאל עזרה", הוסיפה.

עו"ד רותם טובול אמרה בסיום כי הרב ברלנד הביעה התנצלות עמוקה במהלך הדיון וקרא לכל חסידיו להאיר פנים לכל המתלוננים נגדו ולא לפגוע באיש.
טובול הוסיפה כי הרב ברלנד עתיד לשהות במעצר בית מוחלט ובתנאים קשים לצורך המשך הטיפול הרפואי עד להחלטה הסופית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.