בן חיים התחבט ונזכר בהרב שך

אז לטובת מי אני בסכסוך סביב התאגיד:? האם לטובת הליכוד – 'מפלגת העם' הכי מובהקת בישראל, מעגן ההזדהות, ההשתלבות והשילוב הטבעי של הישראלים הלא מתנשאים באשר הם ושל המסורתיים המזרחים? או לטובת קואליציה אנטי ליכודית, {האליטה או הליכוד?}

סוגיית 'התאגיד 'הצליחה לעלות לראש הכותרות והתחברה מהר מאוד למאבק העדתי בין האליטות לבין המזרחיים.

העיתונאי אבישי בן חיים, התייחס לנושא בדף הפייסבוק שלו בו הציג את הדילמה שלו: :לטובת מי אני בסכסוך סביב התאגיד:?

האם לטובת הליכוד – 'מפלגת העם' הכי מובהקת בישראל, מעגן ההזדהות, ההשתלבות והשילוב הטבעי של הישראלים הלא מתנשאים באשר הם ושל המסורתיים המזרחים? או לטובת קואליציה אנטי ליכודית, מוזרה לכאורה, אך במובנים מסויימים כה טבעית, של האליטה משמאל ושל האליטה של הציונות הדתית מימין? אליטה ציונית דתית שמאז עלייתה פשוט המשיכה בדרכה של קודמתה מלעיגת המזרחים-המסורתיים והספרדים-החרדים ואף הוסיפה משלה, רמסה את יהדות ספרד ברגל גסה, בנתה לה דימוי סטריאוטיפי מכוער וריסקה את זכותה הדמוקרטית הבסיסית, לסיקור עיתונאי הוגן.

בן חחיים ממשיך וכותב: "אז לטובת מי אהיה בסכסוך? לטובת קואליציית האליטות החזקות שהפציעה בחיינו, אלה שאף פעם לא באמת יפנימו את זכותם אולי אפילו את יכולתם של 'ליכודניקים' (שם קוד) להיות בהנהגה? או לטובת 'מפלגת העם' שמעזה ברוב חוצפתה ה'אנטי דמוקרטית' לשים לב שציבור בוחריה סובל מתת ייצוג בתקשורת ומעזה לחשוב שמגיע ייצוג גם למי שאינם שייכים לשתי האליטות שיכורות הכוח הנאבקות ביניהן על השליטה ומשוכנעות כל אחת בדרכה "כולה שלי" .

ממש מתלבט.

לאחר שפרס את התלבטותו פוטר את הספק מספרו  'איש ההשקפה – האידיאולוגיה החרדית על פי הרב שך' בו מספר על פגישה בין הרב שך לבין יצחק רבין, שבה רבין ניסה להבין מדוע מתנגד הרב שך להצטרפות 'יהדות התורה' לממשלת שמאל למרות עמדותיו המדיניות המתונות מאד של המנהיג החרדי.

 

בן חיים מביא את שורת המחץ בו הכריע הרב שך, בן 90 פלוס אז, כשהזדקף, על שתי רגליו ואמר:'אני שייך לפשוטי העם ואני ליכוד'.

"אז הפעם, גם אני נעמד על שתי רגליי ואומר: "במקרה הזה אני ליכוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.