רעידת אדמה : בן משה קונה את 'אפריקה ישראל'

"אני מוכן לסגור אתכם כבר הערב"

האתר 'כלכליסט' מדווח שמוטי בן־משה ולב לבייב מצויים על סף רכישת השליטה באפריקה ישראל במסגרת הסדר חוב עם בעלי האג"ח שלהם . ל"כלכליסט" נודע כי לפי הסכם השותפות בין השניים, שיהוו דבוקת שליטה, בן־משה יהיה בעל המניות העיקרי (70%–74%), לבייב יישאר עם 26%–30%, והחברה תימחק מהמסחר בתל אביב. הנתון נמסר לנציגות האג"ח בשיחות שהתארכו אל תוך ליל יום חמישי במשרדיו של בן־משה, שהיה הדמות המרכזית בשיחות מול המחזיקים ואמר לנציגות: "אני מוכן לסגור אתכם כבר הערב".

לבייב החליט לחבור לבן־משה ולהישאר כשותף המשני, לאחר שהשתכנע ביכולתו של בן־משה להוביל את החברה ולשמר אותה. לבייב סבור, כמו גורמים אחרים בסביבת אפריקה, שהסדר החוב הראשון שהעניק לנושים תנאים מצוינים וריבית גבוהה באג"ח החדשות שהונפקו לטובתם היו אלה שהובילו את החברה להסדר חוב. בעלי האג"ח ניהלו מכרז באמצעות אפשטיין קפיטל למכירת השליטה באפריקה מול 12 גופים. ואולם, אט אט הם הבינו כי בחברה ישנן כמה גלולות רעל בדמות זכות בנקים ומלווים להעמיד הלוואות לפירעון מיידי במקרה של שינוי שליטה וכן קושי בהפרדה של נכסי החברה, שמרוכזים באפריקה נכסים — והחליטו לסגת.

בשיחות עם המחזיקים מצוי גם לארי מייזל, שמוכן להפקיד דמי רצינות של 10 מיליון שקל ולנהל בדיקות נאותות לחברה, אבל אם המחזיקים יגיעו להסכמות עם בן־משה, המגעים עם מייזל יופסקו. גם האחים סיידוף מצויים בעמדת המתנה להתפחויות עם בן־משה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.