בן צבי: 100 עובדים יפוטרו ו"מעריב" ימשיך להתקיים

בראיון לגל"צ אומר הבוקר שלמה בן צבי: "קיבלנו את החלטת בית המשפט בשמחה והחל מהיום בצהריים נדפיס את העיתון. המגמה היא לעבור לעיתון צהריים-ערב ועיתון סוף שבוע"

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, דוד מינץ, נתן אתמול (א') צו הקפאת הליכים ל"מעריב". הצו הוטל לבקשתו של המו"ל שלמה בן-צבי, למשך חודשיים, ובית המשפט קיבל גם את בקשתו של בן-צבי למנות את רו"ח חן ברדיצ'ב כנאמן על הליך ההקפאה. צו ההקפאה, קבע בית המשפט, יחול גם על בן-צבי עצמו בכל הנוגע לערבויות האישיות שלו. כתנאי להקפאה תשקיע חברת תכלת סכום של 2 מיליון שקל, וישולמו משכורות העובדים.

בראיון לגלי צה"ל אומר הבוקר שלמה בן צבי, כי "קיבלנו את החלטת בית המשפט בשמחה והחל מהיום בצהריים נדפיס את העיתון. בתחילה עיתון ערב ולאחר מכן מהדורת בוקר. אבל המגמה היא לעבור לעיתון צהריים-ערב ועיתון סוף שבוע".

– המשכורות לעובדים תשולמנה?

"אמרנו לבית המשפט כי הזרמת הכסף תאפשר לשלם משכורות מידית לעובדים שממשיכים איתנו. לגבי העובדים שעוזבים יהיה מו"מ ונפתור את זה".

– איך הגעתם לחור כל כך גדול?

"מעריב הוא עיתון לא בריא כבר יותר מ-20 שנה. לקראת סוף השנה הקודמת הגענו לאיזון תפעולי אבל בתחילת השנה שוב חלה הדרדרות ולכן אנחנו באים בתוכנית הבראה חדשה. עיתון צריך להיות רווחי. כרגע הבור הוא בגודל של כ-15 מיליון שקל".

– כמה עובדים יעזבו?

"אנחנו עובדים על זה ונבוא לבית המשפט עם רשימה. אין עובדים רעים במעריב, כולם עובדים טובים. העיתון היומי יהיה מצומצם ומהדורת סוף השבוע תהיה איכותית וגדולה. זו המגמה. כרגע מדובר על 100 עובדים שיעזבו פחות או יותר".

– אם היום יבוא רוכש לעיתון אתה תסכים למכור לו את העיתון?

"אם יבוא רוכש כזה אני אשמח להכנס איתו למשא ומתן. גם היום יכול להיות שיש מי שרוצה את המותג של העיתון אבל זה לא ייתן לו תוכן אמיתי. אף אחד לא ירוויח מזה".

– בעידן האינטרנט מעריב יכול להתקיים בכלל?

"יש תפוצה יפה של עיתונים לא מעטים בארץ וגם העולם. אנחנו רוצים להיות עיתון גם עם אמירה וגם עם תפוצה. לתת למפרסם במה של איכות ותוכן".

– האם זה גדול עליך?

"אמרו הרבה דברים אבל הראינו שאנחנו יכולים להביא ולהשקיע הרבה כסף וגם לעבור לאיזון תפעולי. אנחנו נעבור עוד השנה לרווחיות".

– ה-TGI ירד.

"אנחנו נעלה אותו. נעשה עיתון צהריים איכותי ואז גם יבואו לקנות את העיתון בסוף השבוע".

– איך תחזירו את כל החובות?

"הגשנו תוכנית לבית המשפט ואנחנו נחזיר את כל החובות. זה מה שנעשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.