בן ראובן: "לשקול את השעייתו של הרצוג"

לראשונה מאז הפרסום על בדיקה בעניינו נשמעים ב'מחנה הציוני' קולות הקוראים להשעייתו של היו"ר {ביקורת מבית}

החקירה המסתמנת נגד יו"ר 'המחנה הציוני', יצחק (בוז'י) הרצוג, לא גררה עד כה קריאות להתפטרותו מתוך המפלגה, כאשר לכל היותר הסתפקו חבריו בשתיקה.
אלא שהבוקר מתמודד הרצוג עם סוג חדש של ביקורת. על רקע הפרסום אמש כי המשטרה דורשת לפתוח בחקירה בעניינו אומר ח"כ איל בן ראובן כי "ברמה הערכית הנקייה אני חושב שיש מקום לשקול גם אפשרות, אולי לא של פרישה, אלא של השעיה בצורה כזו או אחרת. נושא ניקיון הכפיים של קברניטי העם בעיני זה אחד מהנושאים היותר חשובים בממשל הישראלי".

בן ראובן הוסיף: "אני ממשיך לתת את אמוני בראש המפלגה. אני כולי תקווה שהעננה הזו תרד מאיתנו מהר. אני גם מכיר את הרצוג היטב, הוא הדבר הכי רחוק שאפשר לומר מפושע, ואני מאוד מאוד מקווה שהדבר הזה יוסר מהר ככל האפשר. השאלה שהכי מנקרת בי היא מי הגורם שהיה לו כל כך חשוב לתת עוד דקירה".

כזכור, אמש פורסם כי המשטרה פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לחקור את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג באזהרה. הוא חשוד במימון אסור לכאורה של הפריימריז לראשות המפלגה בשנת 2013, באמצעות עמותה חיצונית. הרצוג טען בתגובה: מדובר בעלילה

(באדיבות רשת)

בסוף החודש שעבר הותר לפרסום כי מתנהלת בדיקה משטרתית בעניינו של יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, בה נבדקת האפשרות כי עבר על חוקי מימון הבחירות. עד כה הרצוג הדף את ההאשמות כלפיו, אך כעת המשטרה מבקשת לחקור אותו באזהרה ובכך להפוך את הבדיקה לחקירה פלילית מלאה – כך פורסם הערב (ב') לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2.

המשטרה פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, על-מנת שיאפשר את החקירה. עוד פורסם הערב כי מי שהיה יד-ימינו של הרצוג, שמעון בטאט, כבר נחקר באזהרה בפרשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.