"בן תורה שלומד בלי יגיעה – עלול לשכוח את הנלמד"

נשיא מועצת 'חכמי התורה' וראש ישיבת 'פורת יוסף' מרן הגר"ש כהן שליט"א:"בן תורה שלומד תורה בלי יגיעה, עלול לשכוח את הנלמד מהר יותר"

תלמידי ישיבת 'בני יששכר' בחדרה שבנשיאות הגר"י עשורי שליט"א, הגיעו למעונו של נשיא מועצת 'חכמי התורה' וראש ישיבת 'פורת יוסף' מרן הגר"ש כהן שליט"א בכדי להיבחן על החומר הנלמד בישיבה ולקבל את ברכתו.

נשיא מועצת 'חכמי התורה' וראש ישיבת 'פורת יוסף' מרן הגר"ש כהן שליט"א בפתח את דבריו בדבר תורה ודיבר בשבח לימוד תורה ביגיעה עצומה. בן תורה שלומד ביגיעה ומחדש חידושים, עליו נאמר 'יגעת ומצאת תאמין'. אבל שלומד תורה בלי יגיעה, עלול לשכוח את הנלמד מהר יותר, וזאת מכיוון שאין יגיעה. אשריהם של בני התורה המחזיקים את עולם בלימוד תורה. נשיא המועצת הוסיף עוד, בחור ישיבה חייב לעמול בכל יכולותיו להגיע לפסגת השלמות על פי דרגתו, זה מה שהקב"ה מצפה ממנו, דווקא על פי דרגתו ולא בדרגות גבהות יותר, כפי שראינו בעניין השמן בבית המקדש.

רבני הישיבה סקרו בפני נשיא מועצת חכמי התורה על הייחודיות של הישיבה, שקנתה לה שם של כבוד, ובחורים מצפון הארץ ועד דרומה, חפצים ללמוד בה. בישיבה ישנו דגש מיוחד על לימוד העיון ופיתוח הצד העיוני וביחס אישי לכל אחד ואחד, תוך החדרת שמחת התורה ואהבתה בדרך עליה חונכו בעולם הישיבות. השאיפה של הנהלת הישיבה, שמקומה של הישיבה יהיה בשורה הראשונה של טובי הישיבות בארץ, ותזכה להוציא פירות מפוארים בחורי חמד המפארים את כותלי הישיבות הגדולות. יש לציין, כי ניכר ובולט באופן מיוחד על כל תלמיד ותלמיד ההשקעה הרבה של רבני הישיבה למען יגיע כל אחד אל פסגת השלימות.

בסיום הביקור, בירך נשיא מועצת 'חכמי התורה' וראש ישיבת 'פורת יוסף' מרן הגר"ש כהן שליט"א את תלמידי הישיבה ואיחל להם שיזכו לגדול תלמידי חכמים גדולים ויראי שמים. רבני הישיבה הודו לנשיא המועצת על הזמן היקר שהקדיש לתלמידי הישיבה ובירכו באריכות ימים עד ביאת גואל צדק במהרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.