בן 7 מצא פסלון מלפני 3,400 שנה

גרינהוט בן ה-7 גילה פסלון שעשוי מחרס במהלך טיול בתל הארכיאולוגי תל רחוב."הארכיאולוגים נכנסו לכיתה במהלך שיעור תורה, והעניקו תעודת הוקרה לילד הדתי. { תגלית עתיקה}

:ילד דתי כבן 7 בשם אורי גרינהוט ממתגורר בישוב ליד בית שאן, הצליח להתחקות אחר תגלית עתיקה בת 3,400 שנה.

גרינהוט בן ה-7 גילה פסלון שעשוי מחרס במהלך טיול בתל הארכיאולוגי תל רחוב. "אורי חזר הביתה עם הפסלון המרשים, וההתרגשות היתה גדולה", סיפרה מוריה גרינהוט, אימה של אורי. "הסברנו לו שמדובר בחפץ עתיק ושרשות העתיקות שומרת על הממצאים עבור כלל הציבור".

כאות הוקרה על מציאת הפסלון רשות העתיקות הגיעו לבית הספר היסוד שבקיבוץ שדה אליהו,ןהעניקו לאורי תעודת הוקרה על אזרחותו הטובה. "המעמד היה מדהים", תיארה אסתר לדל, המורה. "הארכיאולוגים נכנסו לכיתה במהלך שיעור תורה, ובדיוק למדנו שרחל גנבה את התרפים של לבן אביה. הסברתי שהתרפים היו פסלים ששימשו בפולחן עבודה זרה, ופתאום, אני קולטת שהנה, אותם תרפים, ממש בתוך הכיתה".

 

עמיחי מזר, פרופסור אמריטוס מהאוניברסיטה העברית אמר כי, מדובר בצלמית "אופיינית לתרבות הכנענית של המאות 15 עד 13 לפסה"נ. יש חוקרים שמאמינים שהדמות המתוארת כאן היא אשה בשר ודם, ואחרים רואים בה את אלת הפריון עשתורת, המוכרת ממקורות כנעניים ומהתנ"ך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.