בנו היוצא בשאלה של הנרצח מדבר

לפני שנתיים הוא יצא בשאלה, בנו בן ה-22 קיבל את בשורת האיוב על מות אביו מיכאל (מיכי) בפיגוע הירי בכביש 60 ביום שישי. { "אבא היה עצוב, אך חיבק אותי"}

יהושע בנו החוזר בשאלה של הנרצח הבין שאביו, מנהל הישיבה שקיבל אותו בחיבוק גם כשסיפר שהוא מתרחק מהדת, לא ישוב מהנסיעה בכביש 60. "עמוד השדרה של הלב פשוט נשבר לי", אמר לוואלה! NEWS

לפני שנתיים הוא יצא בשאלה, בנו בן ה-22 קיבל את בשורת האיוב על מות אביו מיכאל (מיכי) בפיגוע הירי בכביש 60 ביום שישי.

אביו, דתי אדוק  הקדיש את זמנו ללימודי תורה, הוא היה מורה דרך עבורו – וגדולתו הייתה בין היתר טמונה באופן שבו קיבל את בנו החילוני. "אני זוכר את השיחה הזו", הוא מספר באבל. "אני זוכר את המבט שלו כשישבנו בסלון ואמרתי להורים שאני כבר לא דתי. הוא השפיל אותו לרגע בכאב ובעצב, ומיד אמר לי 'זה בסדר, יהושעל'ה, אני מבין. האמת היא שכבר הרגשתי את זה. זו זכותך, אלה החיים שלך'. אחר כך הוא אמר לי שהוא מאמין בי".

"זה לא שהוא האמין שהדת והתורה לא נכונה לי. הוא האמין שהתורה היא הדבר הנכון ביותר ואלוקים זה מה שמנהל את העולם, אבל הוא קיבל. הוא לא נתן לי להרגיש שאני הולך בדרך הלא נכונה. הוא אמנם אמר לי שהוא לא חושב שזה הדבר הנכון, אבל הוא קיבל אותי", אמר.

"אנחנו עשרה ילדים. כל אחד עם השיגעונות שלו, כל אחד הוא עולם שלם ומורכבות. הוא ידע איך להתייחס בצורה המיוחדת לכל אחד מאתנו", הוא אמר.

הבן מוסיף כי   "אני חושב שהדבר הכי עצום באבא הוא עניין האיזון. איזון בין קודש לחול, בין משפחה לעבודה, בין מה שאני מאמין ומה שהילדים שלי, שלאו דווקא הולכים בדרכי, מאמינים. אני חשוב שהאיזון שלו אפשר לו להיות כל כך עצום".

בת זוגו, מצטרפת לדבריו של יהושע. "גם כשהתחלתי לצאת עם שירן, ההורים שלי קיבלו אותה בצורה כל כך מדהימה. חששנו, כי לבוא עם בת זוג חילונית, זה אומר ש'זהו'. פחדתי שהם לא ידעו איך לאכול את זה, אבל הם קיבלו אותה בכזה מאור פנים ובכזו אהבה", אמר. "אחים שלי סיפרו לי שאבא התקשר אליהם ואמר להם: 'איזה כיף, יש ליהושע חברה. היא בדיוק מה שהוא צריך'".

"אני יכול להבין שאדם מת ברעיון, אבל אני נושם – אז איך זה יכול להיות שאני חי ואבא שלי מת? עברתי כל מיני קשיים בחיים, ובכל אחד מהם ידעתי שאני מוגן ובטוח. יש לי את אבא. ופתאום לא. נשבר לי עמוד השדרה של הלב".יים שהיו לנו לא חשבנו שזה יהיה מצבה. הכירורג הראשי בבית החולים אמר לנו שבמינימום, והוא אמר שהוא אופטימי, זה לפחות ארבעה חמישה ימים בין חיים למוות, וכבר יום למחרת היא התעוררה והיא כבר בלי מכשירים ונושמת בכוחות עצמה. זה מדהים".

לסיכום, הוא מספר על השנים האחרונות של אביו. "הוא עשה עבודה פנימית שכל בן אדם צריך ללמוד ממנה, ללא קשר לדת. הכעס הלך. הכול היה יותר בצניעות ובפשטות", סיפר. פעמים רבות, מסביר יהושע, מדגישים את התכונות הטובות של אדם בלכתו. אך לדברי יהושע, גם בחייו היה אביו נערץ ואהוב. "אפשר לשאול את כל מי שהכיר אותו, תמיד, בכל תקופות החיים: אבא הוא דמות נערצת. הוא הבן אדם הכי גדול שאני מכיר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב מיכי ז"ל לא הכרתי אותו בחייו אבל מה ששמעתי מדובר בבן אדם עם כל כך הרבה עצמה וחוזק וזה מה שהוא העביר לסובבים אותו. רואים איזה משפחה חזקה הוא השאיר אחריו. יהי זכרו ברוך!!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב