בנו של דוד בר קפרא: "כל חייו היו סביב השיעורי תורה בדף היומי" (הקלטה)

דניאל, בנו של דוד בר קפרא הי"ד, שנרצח באכזריות בידי מחבלים שב"חים, סיפר על אביו המנוח בראיון לגל"צ: "היה יהודי מושלם, חייו סביב הכרם ולימוד התורה ותפילה, התוקפים פעלו בכוונה תחילה. הוא הוסיף: "אבי היה נושא איתו נשק רוב הזמן. במקרה הזה הוא לא נשא". האזינו

באדיבות גלי צה"ל

כזכור דוד בר קפרא מת מפצעיו לאחר שהותקף באכזריות בידי שוהים בלתי חוקיים. הוא נמצא בשטח חקלאי במושב פדיה שבשפלה, הוא פונה לבית החולים "אסף הרופא" במצב אנוש, אולם לאחר מספר שעות הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

ממד"א נמסר כי הפצוע נמצא בשטח חקלאי ובמצב קשה מאוד. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה. הם הצליחו לייצב את הדופק שלו ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא עם חבלת ראש.
מפקד מחוז מרכז במשטרה ניצב מוטי כהן הורה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז לנהל את חקירת התקרית. במשטרה מדגישים כי כל כיווני החקירה נבדקים וכי כוחות גדולים מנהלים סריקות נרחבות בשטחים הפתוחים של מושב פדיה, בניסיון לאתר את תוקפיו של החקלאי.

השר אורי אריאל בכנס השומר החדש בפסל אלכסנדר זייד התייחס לרציחתו של החקלאי דוד בר קפרא: "התבשרנו אחר הצהריים על רציחתו של חקלאי מפדיה על ידי שב"חים מיו"ש. אני אומר לכם פה. אני נשבע לכם פה שדם יהודי אינו הפקר. מי שחושב שיכול לחלל שם שמיים ואת שם ישראל בארץ ישראל ולרצוח יהודים יידע שלא כך הדבר. נגמר הסיפור שאפשר להרוג בנו ולרצוח בנו ואנחנו נמשיך כאילו לא קרה דבר".

השר אריאל המשיך ופנה לאנשי השומר החדש: "לכם כארגון יש חלק חשוב בהמשך הבנייה והחקלאות וההתיישבות בארץ ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.