בנט איים – לפיד התקפל: 65 מיליון שקלים יועברו לישיבות ולכוללים

 סוף למשבר? משרד האוצר העביר לאגף הישיבות במשרד החינוך מסמך בו הוא מתחייב  להעביר 65 מיליון שקלים עבור ישיבות ההסדר והגבוהות – ציוניות וחרדיות.

התקציב הועבר לאחר מאבק קשה שניהל יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט  מול שר האוצר יאיר לפיד אשר הפר את הבטחתו והודיע בתחילה לבנט כי לא יעביר שקל נוסף עבור הישיבות.

מדובר בתקציב נוסף לזה שהועבר לפני שבועיים, (279 שקל לאברך)  ולאחר החג צפוי לעבור מקצה נוסף של תקציב.

בבית היהודי  לא נלחמו רק עבור הישיבות הציוניות, והמפלגה דרשה והשיגה תוספת תקציבית גם לישיבות החרדיות.

 ישיבות ההסדר קיבלו תקציב נוסף בסך 15 מיליוני שקלים שהועברו לפני שבועיים מתקציב משרד הביטחון, לאחר פעילות סגן שר החינוך אבי וורצמן.

בבית היהודי אמרו בעקבות הסיכום כי, "נמשיך להילחם עד לביצוע מלא של 2 העקרונות שהצגנו: אי פגיעה בישיבות הציוניות ומזעור הפגיעה בישיבות החרדיות. אנחנו מאמינים שהתורה היא לא דבר סקטוריאלי, היא שייכת לכל העם היהודי. לימוד התורה בישיבות הציוניות הופך אותן למפעל לייצור מוטיבציה בקרב החיילים המתגייסים. כמו שקרה בעניין חוק יסוד משאל העם- הבית היהודי הוכיח שכשהוא נלחם על משהו זה אפשרי. נמשיך למלא את יעודנו בממשלה בנושאים הכלכליים, המדיניים ובשמירה על עולם התורה. אחרי המתקפות הבלתי פוסקות מהעולם החרדי, הכרת הטוב על פעילותנו היא גם אופציה, אם כי נמשיך להילחם על עולם התורה גם בלעדיה".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: "אני מודה לכל מי שהתאזר בסבלנות למרות הקשיים. לא הסכמנו להגיע לראש השנה בלי למזער את הפגיעה בישיבות. שלא יטעו בנו – הוכחנו שכשאנחנו עומדים על שלנו אנחנו מגיעים ליעדים שקבענו לעצמנו. זה שהבית היהודי הפך למפלגה של כל עם ישראל לא אומר שניתן לפגוע בערכים שאנו מאמינים בהם לעולם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.