בנט דורש מנתניהו: "תן לי את תיק הביטחון"

לאחר התפטרותו של שר הביטחון ליברמן בשל התרפסותו של ראש הממשלה בפני החמאס, קיים השר בנט מסיבת עיתונאים ודרש מראש הממשלה את תיק הביטחון , עם זאת בנט לא הציב איום על פרישה מהממשלה

לאחר התפטרותו של שר הביטחון ליברמן בשל התרפסותו של ראש הממשלה בפני החמאס, קיים השר בנט מסיבת עיתונאים ודרש מראש הממשלה את תיק הביטחון ״פניתי לראש הממשלה על מנת שיטיל עליי את תפקיד שר הביטחון, עם מטרה אחת: שישראל תחזור לנצח. הביטחון עבורי הוא לא תפקיד אלא שליחות קיומית״, אמר בנט במסיבת העיתונאים.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט לא הציב אולטימטום אך ביקש מנתניהו שיתן לו את התיק החשוב. ״לפני כמעט ארבע שנים זכיתי בשליחות החשובה ביותר במדינת ישראל. הפקידו בידיי את החינוך עם צוות מצוין של מעל שני מיליון תלמידי ישראל.
זו זכות אדירה, וגם תפקיד מהנה בצורה בלתי רגילה. אני קם כל יום מאושר מהמפגשים עם תלמידים, מורים, "לא הייתי עוזב את הנהגת החינוך בישראל עבור שום תפקיד אחר בעולם, לולא משבר האמון הביטחוני העמוק שפוקד את מדינת ישראל", אמר בנט. לדברי בנט, ישראל ניצבת באחת התקופות המורכבות והמסוכנות שלה. הדבר הכי מסוכן למדינת ישראל הוא שהתחלנו לחשוב שאין פתרון לטרור, למחבלים, לטילים. שאין מה לעשות. שאי אפשר לנצח. אבל יש מה לעשות. יש פתרון. כשישראל תרצה לנצח, אנחנו ננצח. זו לא גזירת גורל.

בנט סיפר במסיבת העיתונאים: "פניתי אתמול לראש הממשלה על מנת שיטיל עליי את תפקיד שר הביטחון, עם מטרה אחת בלבד: שישראל תחזור לנצח. כל יועציי וחבריי אמרו לי: "מה אתה צריך את זה? זו שגיאה פוליטית ובית קברות פוליטי כמו לכל קודמייך.

ייתכן שהם צודקים. אך הם אינם מבינים שעבורי, ביטחון מדינת ישראל היא התכלית, והפוליטיקה היא האמצעי, ולא הפוך. בגלל זה באתי לפוליטיקה לאחר חזרתי ממלחמת לבנון השנייה.

כשר ביטחון אני מתכוון להביא חדשנות, יצירתיות ורוח לחימה. לשבור קבעון מחשבתי של עשרות שנים.
כמו בצוק איתן, אני מתכוון לדאוג שהתכניות שלי יבוצעו.
הביטחון עבורי אינו תפקיד אלא שליחות קיומית. ללא קבלת אחריות על הביטחון וללא שינוי דרמטי, ההרתעה הישראלית תמשיך להישחק, חמאס ימשיך שלא לפחד מאיתנו. לכן, אני מתייצב כאן היום ואומר: אני מוכן לקחת אחריות.

מוקדם יותר, יו״ר ש״ס, השר אריה דרעי, נפגש היום (יום ה׳) בצהריים עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמר לו כי בעקבות הודעת שר האוצר, משה כחלון, כי יש ללכת לבחירות מהר ככל האפשר, צריך לתאם מועד בחירות מוסכם עם ראשי המפלגות.

השר דרעי הוסיף כי טובת המדינה מחייבת הליכה מוסכמת לבחירות. יש לציין כישס זכתה אתמול בסקר של ערוץ 2 ל6 מנדטים. בנוסף, אחרי הההישג בבחירות לרשויות המקומיות דרעי רוצה כעת למנף ולמקסם את הכוח של שס שיתורגם גם לכוח בכנסת. מבחינת דרעי , העיתוי ללכת לבחירות בא לו בזמן. ובטוב.

כן נודע כי השר כחלון המליץ לנתניהו ללכת לבחירות.

כחלון אמר לנתניהו כי: טובת המשק והכלכלה מחייבים ללכת לבחירות מהר ככל הניתן.

שר האוצר, משה כחלון שוחח זה עתה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר לו כי במצב הנוכחי הדבר הנכון ביותר עבור אזרחי ישראל וכלכלת ישראל הוא ללכת לבחירות מוקדם ככל הניתן.

בפגישה אמר כחלון כי היציבות הנדרשת בעת הזאת לא ניתנת להשגה במצב הנוכחי ולכן המעשה האחראי ביותר הוא הקמת ממשלה חדשה, חזקה ויציבה. כחלון הבהיר כי הוא מוכן להוביל את המהלך בתיאום עם שאר גורמי הקואליציה.

מוקדם יותר הבוקר דיווחנו כי כמעט יממה לאחר שהודיע על התפטרותו מהממשלה ומתפקידו כשר ביטחון, שלח לפני דק' אחדות אביגדור ליברמן את מכתב ההתפטרות לראש הממשלה בנימין נתניהו.

ליברמן הבטיח שגם מפלגתו 'ישראל ביתנו' תפרוש מהקואליציה במיידי, זאת במטרה להביא לבחירות חדשות לכנסת כמה שיותר מהר.

התפטרותו של ליברמן תיכנס לתוקף ביום שבת הקרוב, 48 שעות מאז הגשת המכתב. ומפלגתו הודיעה שעד שיוכרע לגבי הבחירות היא רואה את עצמה חופית להצביע כרצונה.

"שר הביטחון ויו"ר 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, שלח לפני זמן קצר לראש הממשלה מכתב התפטרות מתפקיד שר הביטחון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.