בנט ואריאל במתקפה ישירה נגד קרי: "מצפים ממכם להיות לצידנו ולא למכור סיסמאות"

ימים ספורים לאחר הסערה שחולל בנט בפרשת נתניהו, תוקף בנט בחריפות את שר החוץ האמריקני ג'ון קרי ואומר כי במקום להיות לטובת ישראל הוא דווקא, מסייע לניסיונות להחרים אותה. "אני רוצה להבהיר לכל נותני העצות: עוד לא נולד העם שיוותר על ארצו בגלל איומים כלכליים", בנט אמר זאת בתגובה לדבריו של קרי בוועידת הביטחון במינכן.
גם שר השיכון אריאל מצטרף לתקיפה וטוען: "האשליה היחידה הן סיסמאות השלום שהוא מנסה למכור לנו".

שר הכלכלה נפתלי בנט אמר הערב (שבת) כי שר החוץ האמריקני אינו עומד לטובת ישראל ומסייע לניסיונות החרם על ישראל. "אנחנו מצפים מידידותינו בעולם לעמוד לצדנו מול ניסיונות החרם האנטישמי נגד ישראל, ולא להיות השופר שלהם", אמר בנט.

את דבריו אמר בנט כתגובה לדברים שאמר שר החוץ האמריקני בוועידת הביטחון במינכן על המציאות שתתרחש במידה והמשא ומתן המדיני ייכשל.

קרי נאם בוועידה ואמר כי אם המו"מ ייכשל מדינת ישראל תספוג פגיעה קשה בכלכלתה. קרי הוסיף כי הקולות הקוראים להחרימה רק הולכים וגוברים. לטענתו, ישראל תתקשה לשמור על עצמה כדמוקרטית ויהודית וכי מאזן הכוחות בינה לבין הפלסטינים הוא אשליה זמנית.

על דבריו הגיב בנט כאמור, "אני רוצה להבהיר לכל נותני העצות: עוד לא נולד העם שיוותר על ארצו בגלל איומים כלכליים, גם לא אנחנו. רק ביטחון יביא יציבות כלכלית, לא מדינת טרור ליד נתב"ג. כך או כך, אנחנו ידענו בעבר ונדע גם היום להישאר חזקים".

שר השיכון אורי אריאל, תקף גם הוא שר החוץ האמריקני ואמר "הדברים היחידים שהינם אשליה הם סיסמאות השלום שמנסה קרי למכור למדינת ישראל. סיסמאות שמכסות על סכנה קיומית למדינת ישראל", עוד הוסיף אריאל כי הפלסטינים מרוצים מאוד מהתנהלותו של קרי. "הפלסטינים לא מאמינים כיצד שפר מזלם לקבל מתווך "הוגן" שכזה".

גם ממפלגת הליכוד נשמעו קולות דומים, סגן השר אופיר אקוניס (הליכוד) אמר היום כי קרי מתנהל כלפי ישראל בצורה אגרסיבית. "היינו כאן לפניו – ונהיה גם אחריו. קרי מנהל מדיניות אגרסיבית נגד ישראל, שלא רק שלא מקרבת שלום, אלא מרחיקה אותו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. טוב שיש לנו פוליטיקאים שקיומנו כאן חשוב להם !
    הם יודעים שכל השמאל והתקשורת ישתוללו נגדם , אבל הם מהבודדים בפוליטיקה שקיומנו חשוב להם יותר , ממילה טובה מהתקשורת . שיצליחו !

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב