בנט לפרוש: "תראו בי בן ברית" (וידאו)

היום הראשון של בנט ופרוש במשרד החינוך: השר וסגנו נשאו נאומים והצהירו על רצון לשת"פ מלא. צפו

טקס חגיגי נערך היום (שלישי) במשרד החינוך, שר החינוך הנכנס נפתלי בנט יחד עם  סגן שר החינוך החדש ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה), נשאו נאום בו הצהירו על כוונתם במשרד.

סגן השר פרוש אמר במעמד כי הוא מאמין שבהנהגת בנט, יועמק החינוך לזהות יהודית ולדרכי המולדת, ויחוזק מעמד המורה והמחנך. "אתם יכולים לראות בי בן ברית מסור לעשייה הכללית למטרות המשותפות. מההיכרות שיש לי עם בנט אני יודע שהוא חדור מטרה, ומגיע למטרות שסימן לו. הוא איש חזון וביצוע מעולה גם בחייו האישיים, ואני שמח להיות שותף לצדו".

"מהיכרותי איתם, אני יכול לומר לך, אדוני השר, אתה נכנס למשרד עם סגל עובדים מצוין, מיומן, מוכשר, הרואה את עבודתו כשליחות. עובדים בעלי מוטיבציה גבוהה, למלא את המשימות והמטלות החשובות של מערכת החינוך, על כל שלוחותיה", הוסיף פרוש.

צפו בדברי פרוש

צילומים: פלאש 90 
.

סגן השר סיפר על כמה ממטרותיו לקדנציה הקרובה, "אני מאמין שבהנהגת השר החדש, יחד עם צוות המשרד, נעמיק את החינוך לזהות יהודית, נעמיק את החינוך למורשת היהדות ולערכי המולדת כאחד. אני מאמין שנחזק את מעמד המורה והמחנך בישראל".

פרוש הבהיר כי בכוונתו להיות מעורב בניהול עניני המשרד, ותקף את המגמה המנסה להדיר את הדרג הפוליטי מניהול עניני המשרדים השונים.

"בהקשר אחר, ובמשרד אחר , זה היה במשרד המשפטים באחת מפניותי לאחד מהפקידים הבכירים, נאמר לי כהאי לישנא: ישנה הנחיה שאנשי הפרקליטות לא מדברים עם פוליטקאים", סיפר פרוש, "כמובן שזה מאד צרם לי, זה נשמע, כאילו אנשי הציבור הם כאלה שנגועים ויש כאלה שלא. אבל זה לא, אלא יש כאלה שנבחרים, כדי לייצג את הציבור עם אמת ויושר, ויש כאלה שמתמנים, לשפוט לפי צדק ויושר, אבל חז"ל לימדונו ש'כל אדם בחזקת כשרות'".

"לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני, נפגשתי עם עמיתי לכנסת כב' השר, וסיכמנו על עבודה משותפת תוך שיתוף פעולה מלא", הדגיש פרוש, "אנחנו מברכים את השר בנט על בחירתו לשר המופקד על החינוך בישראל. מהיכרותי איתו, הוא חדור מטרה, ותמיד כאשר סימן מטרה, הוא הגיע אליה, ואגלה לכם סוד שלא רק בתחום הציבורי, אלא גם בעסקים הפרטיים. הוא איש של חזון, איש ביצוע מעולה, ובוודאי יצעיד את מערכת החינוך להישגים גדולים, ואני שמח להיות שותף לדרך זו, לצדו".

ואילו השר בנט הבטיח לשתף פעולה עם פרוש ואמר: "אני קם מהיום בכל בוקר כשאני יודע שאני צריך לטפל ב-2.2 מיליון ילדים. והילדים הם ילדים בני דתות שונות, עדות שונות, וכולם ילדיי. אני שר החינוך של כולם: יהודים, ערבים, דרוזים, בדואים, חילונים, חרדים, מהקהילה או מהפזורה – כולם ילדיי", הצהיר בנט.

.

בנט  אמר כי במהלך כהונתו יפעל ביחד עם אנשי המשרד במטרה ליצור "נקודת זינוק" שווה לכל התלמידים, בין אם הם "מרעננה, מקריית שמונה או מרהט". "פשוט אסור שלסיכויי ההצלחה של ילד בישראל יהיה קשר לכמה כסף יש להוריו", אמר.

בנט אמר עוד בנאום הפתיחה: "אני מאמין בחינוך. חשוב לי שילד יאהב את מולדת, יכיר מורשתו, ידע מיהם המכבים, יוני נתניהו, ש"י עגנון, יכיר את התנ"ך, יצעד בשבילי הארץ ונחליה. אני מאמין שחינוך זה לקבל את האחר. זה לקבל את הדעות של האחר. זה להעריך את המתנה המופלאה הזאת, שיש מישהו שהוא שונה ממני. מחלוקת לשם שמיים היא ערך יהודי, וערך חינוכי. חילוקי דעות הינם זכות, ולא משקל עודף שיש להשליך אותו המיימה".

לסיכום אמר בנט: "ביום הראשון שלי כשר יש רק דבר אחד שאני יודע, וזה שאני לא יודע. כבר כמה שבועות אני בנפתולי מסע הקשבה להורים, למורים, למנכ"לים בהווה ובעבר ולשרים. אני אמשיך בלימוד זה ברחבי ישראל. אקשיב לאורך כל כהונתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.