בנט ושקד הכריזו על שם המפלגה: "הימין החדש"

שם המפלגה החדשה הימנית הוא "הימין החדש", כאשר ההבטחה שלהם היא להציב דתיים וחילונים באופן שווה במפלגה

לפני דקות אחדות הסתיימה מסיבת העיתונאים של השרים בנט ושקד, לאחר שאלה הודיעו על פתיחת מפלגה חדשה ונטישת מפלגת הבית היהודי.

שני השרים כיהנו בכנסת במשותף סה"כ שני קדנציות בלבד אחת קצרה ואחת כמעט מלאה, כאשר מיד לאחר ההכרזה על בחירות בשבוע שעבר החליטו השניים להודיע על מפלגתם החדשה.

שם המפלגה החדשה הימנית הוא "הימין החדש", כאשר ההבטחה שלהם היא להציב דתיים וחילונים באופן שווה במפלגה.

בנט ושקד שניהלו דיאלוג כמו מחמשיר, זכו להפרעה מעניינת במסיבת העיתונאים שלהם מצידו של גונן בן יצחק אחד מחברי המפלגה החדשה של אלדד יניב שגם הכריז הערב על הקמתה, וההתמודדות בבחירות הקרובות.

הליכוד בתגובה מסר בתגובה: מי שרוצה להבטיח שהממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין בראשות נתניהו ולא ממשלת שמאל בראשות לפיד-גנץ-גבאי, חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו.

יו״ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון על מפלגת הימין חדש-ישן: ״בנט זה סמוטריץ ושקד זה בצלאל – אין חדש תחת השמש, אותה הנהגה קיצונית שפגעה בדמוקרטיה הישראלית ונתנה יד לנסיון להפוך את ישראל למדינה חשוכה. בנט ושקד הם קיצוניים עם סמוטריץ או בלי סמוטריץ.״

ח"כ איציק שמולי, בעקבות הקמת המפלגה של בנט ושקד: אחרי קדנציה שלמה שבה בנט ושקד פעלו באובססיביות מטורפת לריסוק הממלכתיות, שלטון החוק והדמוקרטיה- מישהו באמת אמור לקנות את התחפושת החדשה שלהם כימין שפוי וליברלי במקום הדרת מיעוטים ופגיעה בשופטים? זה מהלך אופורטוניסטי ושקרי שכל כולו נובע ממניעים אישיים קטנים. לא נתערב באיך הימין הקיצוני מחלק את הקולות שלו אבל אסור לציבור ליפול בפח הזה.

 

מפלגת האיחוד הלאומי:"אנחנו מצרים על החלטתם של בנט ושקד לנטוש את רשימת הציונות הדתית והמחנה הלאומי.

הבית היהודי והאיחוד הלאומי הם מפלגות שורשיות עם דרך ואידאולוגיה ברורה שלא משתנה לפי הלכי רוח,יחד עם תשתית אנושית של שליחי ציבור נאמנים בכל רחבי הארץ.

אין לנו ספק שהרוב המכריע של הציבור יבחר בנאמנות לדרך ולערכים ולא יתפתה לטרנד פוליטי או למפלגת אווירה חדשה,הפעם בימין.
אנחנו נשב באופן מיידי עם חברי הבית היהודי וכוחות נוספים כדי להוביל רשימה מאוחדת וגדולה שתביא לידי ביטוי את הערכים של הציונות הדתית והמחנה הלאומי שלא מפחד להניף גבוה את דגליו של הכרעת הטרור ללא פשרות וחיזוק ההתיישבות יחד עם שמירה על צביונה היהודי של המדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.