בנט: "חבל שהממשלה תתפרק בגלל שטויות"

בראיון לערוץ 2 התייחס בנט לחבריו לקואליציה "לבני לא כל כך מעסיקה אותי למען האמת, אני רואה שהיא אוהבת לתקוף אותי, וזה ריפוי בעיסוק. אני מקווה מאוד שהממשלה תחזיק מעמד, יש לנו דברים חשובים לעשות וחבל לי שהיא תתפרק בגלל שטויות".

שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי) התראיין לערוץ 2 והתייחס על יחסיו  עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והמצב בתוך הקואליציה.

בנט אמר כי  הוא חושב שהוא עומד כראש מחנה הימין והשיב כי מבחינת המחנה הלאומי פרופר – היום הבית היהודי זו התנועה המרכזית, אין יותר מדי מחלוקת על זה".

על יחסיו עם נתניהו אמר כי  היחסים ביניהם טובים. "זה לא סוד שהיו לנו עליות ומורדות, יותר מורדות מעליות בהיסטוריה בינינו. "לא יכול להיות שאדם שהוא בעד מדינה פלסטינית הוא חלק מהמחנה הלאומי. יש לי מחלוקת מהותית עם נתניהו. שכשהוא עמד על הדוכן והצהיר שהוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית בארץ ישראל – זו טעות נוראה", הבהיר.

 על  הסכסוך הערבי-ישראל אמר יו"ר הבית היהודי "אני מאמין שצריך להחיל את החוק הישראלי על השטחים הישראלים ביהודה ושומרון, ונתחיל בגוש עציון, אריאל וגוש נתב"ג. אני פחות נבהל מרעש או לחץ רגעי של ארה"ב או אירופה. אני אומר שעברנו את פרעה, נעבור גם את זה".

"יש שם 400 אלף ישראלים ו-70 אלף פלסטינים, מציעים לאותם ערבים אזרחות – אם ירצו הם ייקחו, אם ירצו תושבות גם בסדר. היום יש לך בארץ מיליון וחצי ערבים, אז יהיה לך במקום 1.5 – 1.57, ביג דיל", הוא הסביר.

על הפלסטינים ביהודה ושומרון, אין פתרונות קסם, אני מציג משהו שהוא לא פתרון מושלם, אני קורא לו 'היוזמה הלא מושלמת'", אמר.

על איומי לפיד ולבני לפרוש מהקואליציה במידה ויסופחו אזורי ההתיישבות אמר בנט . "לבני לא כל כך מעסיקה אותי למען האמת, אני רואה שהיא אוהבת לתקוף אותי, וזה ריפוי בעיסוק. אני מקווה מאוד שהממשלה תחזיק מעמד, יש לנו דברים חשובים לעשות וחבל לי שהיא תתפרק בגלל שטויות".

"אמרו לבן גוריון שאם הוא ילך על הכרזת המדינה, העולם יקרע לו את הצורה, והוא הכריז על המדינה למרות שארה"ב כבר אמרה לו לא. בן גוריון לא ויתר. הוא היה הכי פרגמטיסט, וגם אני. גוש עציון תחילה, אריאל, לאט לאט, לא הכול במכה. אנחנו יורשי מפא"י, לא להתבלבל", חתם השר בנט.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.