בנט חושף את טלפיו ומפוצץ את הדיל עם ש"ס: "הגיע הזמן להפסיק לפחד מהחרדים"

דרמה התחוללה במהלך ישיבת הסיעה של ה"בית היהודי", כאשר יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט חשף את החלטתו לבטל את הדיל שהושג רק אתמול עם תנועת ש"ס.

את הדברים הוא אמר במהלך ישיבת סיעת הבית היהודי שנערכה אחר הצהריים בגבעת התחמושת בירושלים.

בנט התייצב אל מול חברי הסיעה והצהיר כי "הגיע הזמן להפסיק לפחד מהחרדים". בנט המשיך לשסות ואמר: " אני יביא למינוי רבנים ציוניים בבחירות הקרובות" והוסיף כי סיעתו תתמוך בחוק שהגיש אלעזר שטרן להגדלת הגוף הבוחר.

בבית היהודי הוסיפו בציניות כי: "לא זכור לנו שהם פחדו מאיתנו לפני שהם הלכו להסכם אוסלו, או לפני מערכת הבחירות כשהם קראו לנו בית של גויים".

משמעות דבריו של בנט, כי הבית היהודי לא תלך למהלך של בחירות ברבנות הראשית ותביא לשינוי הגוף הבוחר.

גורמים פוליטיים מעריכים כי בנט חושש מתרגיל שרוקח דרעי, כי יביא לבלימת שינוי הגוף הבוחר על ידי האטת התהליך, ובסופו של יום יפוצץ דרעי את הדיל וימנה שתי רבנים מטעם ש"ס.

עתה בנט הולך לתמוך במינוי הרב סתיו והרב שמואל אליהו רבה של צפת לרב הספרדי, בנט הבהיר למקורביו כי הוא לא מתכוון לשוחח יותר עם דרעי בשל חוסר אימון בו.

יש לזכור כי רק אתמול פורסם כי דרעי ואריאל סגרו על דיל שיביא לבחירתו של הרב עמאר לרבנות הראשית לישראל .

המפסידים הגדולים מהחלטת בנט הם : אריה דרעי והרב חיים דרוקמן שיצא נפגע כאשר בנט החליט לדחות את המתווה שהציג בפני רבני הציונות הדתית, בכך מראה בנט כי הוא מצפצף על רבני הציונות הדתית ולא מכבד את החלטתם כלל וכלל.

אורי אריאל שרקם את הדיל עם דרעי והביא לסגירת הקצוות יצא אף הוא מובס ומושפל כאשר בנט הוכיח לו שוב מי הבעל הבית האמיתי על הבית היהודי.

גם דרעי יוצא מוכה חבול ומובס, גם אכל את הדגים המעופשים, גם ספג ביקורת מ"דגל התורה" וגם גורש מן הדיל …

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.