"היינו כחוט השערה ממגה פיגוע" (הקלטה)

בנט חשף בראיון לגלי צה"ל כי חמאס תיכנן מגה פיגוע שרק בנס נמנע, "השרים צריכים לקבל את המידע הביטחוני באופן מסודר – בצוק איתן היינו כחוט השערה מלהותיר את יישובי עוטף עזה חשופים לפעולת מגה-טרור". האזינו לראיון המלא { בנט על המנהרות}

לאור מחדל המנהרות כפי שהובא בדו"ח המבקר, יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, דורש מראש הממשלה לפעול לרפורמה בקבינט המדיני-ביטחוני, תוך מינוי מזכיר צבאי לכל חבר קבינט שידאג לעדכן על כל מהלך ביטחוני.

בנט מתח הבוקר ביקורת נוספת על ניהול מערכת "צוק איתן" בידי יעלון ונתניהו. "חברי קבינט לא עוברים כל הכשרה או הכנה. אי אפשר שהשרים ירדו לשטח בשביל מידע", אמר בנט בריאיון לבגלי צה"ל.

בנט חשף בראיון כי חמאס תיכנן מגה פיגוע שרק בנס נמנע,"השרים צריכים לקבל את המידע הביטחוני באופן מסודר – בצוק איתן היינו כחוט השערה מלהותיר את יישובי עוטף עזה חשופים לפעולת מגה-טרור", הבהיר בנט. "אי אפשר לבנות על זה ששרים ירדו לשטח ויגיעו בעצמם, ככה לא מנהלים מלחמה. לו אני בנעליו של נתניהו אני הייתי הראשון לחזק את הקבינט", אמר.

האזינו לראיון המלא

עוד הוסיף בנט: "מזה שנתיים וחצי אני מבקש מראש הממשלה להביא לכך שחברי הקבינט לא יהיו ממודרים. מפקד מחלקה בצבא עובר קורס קצינים, ואילו חברי קבינט, מפקדיהם, לא עוברים הכשרה".

לסיום, חלק שבחים לשר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, שהתפטר לאחר הדחתו מהתפקיד לטובת ליברמן: "איבדנו אדם מאוד מנוסה – בוגי יעלון, אמנם היו מחלוקות אבל הוא היה מאגר אדיר של ידע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.