בנט: "יש לי הסכם עם נתניהו. הברית עם לפיד – טעות"

לאחר שברית האחים התפרקה ואיתה הממשלה, שר הכלכלה נפתלי בנט מודה היום (ג') כי הוא ונתניהו כרתו "ברית חדשה, שתחליף את הברית עם לפיד".

לאחר שברית האחים התפרקה ואיתה הממשלה, שר הכלכלה נפתלי בנט מודה היום (ג') כי הוא ונתניהו כרתו "ברית חדשה, שתחליף את הברית עם לפיד, כך חושף שלום ירושלמי ב- nrg

נתניהו אמר את בשיחות סגורות שקיים במהלך סיור בבית אל, אמר מנהיג מפלגת הבית היהודי כי הברית עם שר האוצר לפיד הייתה "טעות חמורה שלא הייתי חוזר עליה היום, ולא אחזור עליה בעתיד".

בנט סיפר כי נתניהו החליט לפרק את הקואליציה בגלל הביקורות שהטיחו לפיד ולבני בנתניהו כששהה בחו"ל.

לדבריו, השניים חתמו על "ברית חדשה שתחליף את הברית עם לפיד". במסגרת הברית התחייבו השניים "לגבות זה את זה במהלך קמפיין הבחירות, ולא לעסוק בהשמצות הדדיות".

במפלגות "הליכוד" ו"הבית היהודי" לא יחברו לרשימה אחת בבחירות הקרובות לאור ההבדלים המהותיים בין המפלגות.

נתניהו  אמר לבנט כי הסיבה למשבר בינו לבין שותפיו הקואליציוניים נעוצה בעובדה ששר האוצר ושרת המשפטים ביקרו את מדיניות ישראל בנושא ירושלים בשיחות שקיימו בחו"ל.

לדברי בנט, נתניהו אמר ש"אפילו אהוד ברק לא פתח את זה בחוץ".

שר הכלכלה התייחס למתחים במפלגת הבית היהודי. "אנחנו הולכים לבחירות בכל הכוח, ואני לא מוכן להעניק לאיחוד הלאומי יותר משני מנדטים. אם הם רוצים שיתמודדו בפריימריז. אני לא בטוח שהם יסכימו לכך, ואני חושש שהם ירוצו עם מיכאל בן ארי ויפצלו את המחנה הדתי לאומי. אורי אריאל וחבריו יחריבו את הסיכוי להגיע למעמד משפיע בממשלה הבאה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לכולם מותר בריתות ודילים, רק לא לחרדים (לנשום מותר לנו?)

    מיקי |
    הגב