בנט: "לא על כל דבר אשאל רבנים" (הקלטה)

יו"ר 'הבית היהודי' עונה לביקורת שהטיח בו הרה"ר: "מצטער, אבל אני שר התפוצות. לא אני יזמתי את העימות" {האזינו לראיון}

הרב הראשי VS נפתלי בנט: שר החינוך עונה לביקורת שהטיח בו הרה"ר דוד לאו על רקע ביקורו בבית ספר קונסרבטיבי. "לא אני יזמתי את העימות אלא הרב הראשי שבחר לתקוף אותי, ואני עניתי לו שאני מצטער, אבל אני שר התפוצות", אמר בנט בראיון ל'קול חי'.

בנט הוסיף: "עיקר ההתבוללות היא בקרב אלה שמנותקים לגמרי מהיהדות ולא מקרב הרפורמים, אתה באמת סבור שעדיף שבאותה עיירה בארה"ב לא יהיה מוסד קונסרבטיבי שמתפללים בו ולומדים בו כל יום עברית ועל מדינת ישראל?".

האזינו לראיון המלא

על הטענה של הרב לאו בדבר אי היוועצות ברב קודם הביקור אמר בנט: "בשונה מהח"כים החרדים אני לא מתייעץ על פעילותי הפוליטיות והמדיניות עם רבנים, זאת על פי התנועה שאני עומד בראשה, על נושא הלכה אני אתייעץ.

אצלכם הכל הלכה, לגיטימי, אבל דרכינו שונה ואני לא מתכוון כשר חינוך והתפוצות לשנות מכך, וגם בעתיד אמשיך לפעול שלא על כל דבר אני ניגש למועצת גדולי התורה. אני גלוי עם זה ואני לא מסתיר את זה".

מתגוששים. השר בנט והרה"ר דוד לאו. צילום: פלאש 90
מתגוששים. השר בנט והרה"ר דוד לאו. צילום: פלאש 90

כזכור, הרב הראשי לישראל, דוד לאו, תקף בשבוע שעבר בחריפות את ביקורו של השר בנט במוסד קונסרבטיבי וטען כי "הביקור מכיר בקהל המסכן את עתידו של עם ישראל".

בראיון ל'קול חי' הרחיב הרב לאו בנושא ואמר: "אנו חייבים להמשיך ולחנך יהודים ולהסביר להם על הערכים האמיתיים של המסורת היהודית ועם ישראל. אל תשכחו, כמעט בכל משפחה יהודית תמצא סבא דתי או סבא חרדי או אפילו סבא רב. לא תמצא הרבה משפחות בהן יש סבא קונסרבטיבי. כלומר, בסופו של דבר כאשר אנו מדברים על העתיד, האורתודוכסיה היא הדרך".

הרב לאו חידד: "הקונסרבטיבים הם בהחלט יהודים אבל שוב, לא בגלל זהותם הערכית. עלינו להגיד להם באופן ברור: אם תמשיכו בדרך זו, אתם תאבדו את הילדים והנכדים שלכם".

בהמשך פקפק הרב לאו בתהליכים שהובילו את בנט להחלטה על הביקור: "צריך לשאול את בנט אם הוא התייעץ עם רב לפני הפגישה הזו ואני חושש מאוד שלא, מכיוון שההתנהלות הזאת אינה מקובלת על כלל ישראל. כאשר אתה מדבר בפני ציבור כללי אז ודאי שלא תשאל האם כל אחד בקהל הוא אורתודוכסי, אבל לדבר מראש עם קהל מסומן ולהכיר בו ובדרכו, כאשר דרך זו מרחיקה את היהודים מדרכה של ישראל, זה אסור"…אם השר בנט היה שואל לדעתי לפני הביקור הייתי אומר לו בפירוש כי 'אתה לא יכול ללכת למקום בו החינוך שם מרחיק יהודים ממסורת, מהעבר ומהעתיד של העם היהודי'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.