בנט תוקף את נתניהו: לא קונים ערכים בדולרים – צפו בוידאו

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, תקף היום (שני) בחריפות את הניסיונות להלך אימים על אזרחי ישראל באיומים על חרמות אם ייכשל התהליך המדיני. "בימים האחרונים אזרחי ישראל נמצאים תחת מתקפת תעמולה מאסיבית שמטרתה פשוטה: להטיל עלינו אימה כדי שנמסור את ארצנו", אמר בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי.

"בדרך לכנסת ראיתי שלטי רחוב כאלה: רק הסדר יוריד את יוקר המחיה, רק הסדר יוריד את מחירי הדירות. את כל הצרות של המדינה אנחנו מפילים על ההסדר. זה כמובן הבל. גם ידידינו מעבר לים מתארים לנו תסריטי בלהות מה יקרה אם לא נוותר, מה יקרה אם לא נתקפל. אני אומר לכולם: התבלבלתם. אתם כנראה לא מכירים את העם היהודי, העם היהודי חזק מהאיומים עליו. לא נתקפל בפני הפחדות.

"מאז קום המדינה עברנו שלושה סוגי מלחמות: הראשונה היתה קונבנציונאלית – בקום המדינה, ב 56', ששת הימים ויו"כ שניסו לפלוש אלינו, אבל ביום כיפור הערבים הבינו שאי אפשר לנצח אותנו בכוח. במקביל התנהלה מלחמה מסוג שני, מלחמת טרור: בפדיאיון בשנות ה- 50, בחטיפות מטוסים בשנות ה- 70 ובאינתיפאדת הטרור הגדולה של שנות ה- 2000 שנרצחו אלף ישראלים. אבל גם פה לא נשברנו ועמדנו ובסופו של דבר ניצחנו".

לדברי בנט, "עכשיו אנחנו נכנסים למלחמה על הצדק ומנסים לשבור את הרוח שלנו, את כושר העמידה שלנו. גם הפעם אנחנו ננצח, אבל איך מנצחים במלחמה על הרוח? התשובה היא: מדברים אמת עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם. נדהמתי השבוע כשראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת אמר שהם היו פה הרבה לפנינו והארץ שלנו גזולה. ומה שרת המשפטים ענתה לו? אתם חושבים שהיא אמרה: על מה אתה מדבר, והעמידה אותו על טעותו, על השקר? לא! היא השיבה בקול ענות: 'לא צריך לשאול איזה נרטיב צודק, אלא להסתכל על העתיד'".

"נרטיב?", המשיך בנט לתקוף את הקו שהציגה לבני. "2000 שנות כיסופים זה נרטיב? התנ"ך זה נרטיב? ירושלים זה נרטיב? בית ראשון ושני זה נרטיב? מי שמחפש את שורש הכישלון של העשורים האחרונים במדינת ישראל – זה שורש הכישלון, כי הם מדברים צדק, ואנחנו מדברים נרטיב. אז אשלים מה ששרת המשפטים שאמורה היתה לייצג את העם היהודי לא עשתה: ארץ ישראל היא נחלת אבותינו מזה 3800 שנה. אותו תנ"ך שכל המוסלמים וכל הנוצרים וכל היהודים בעולם מאמינים בו כתוב: 'לך אתן את הארץ הזאת'. זה כתוב בעברית, זה נאמר ליהודים. ארץ ישראל היתה של עם ישראל אלפי שנים לפני שהפלסטיניים בכלל באו לעולם.

"אומרים שלכל דבר יש מחיר. לערכים שלנו אין מחיר. אי אפשר לקנות ערכים בדולרים. הארץ שלנו היא לא מטבע עובר לסוחר, אין מחיר לביטחון שלנו ושל הילדים שלנו, וגם מיליארד דולר לא יחזירו לחיים ילד שנהרג מטיל פלסטיני. אנחנו ננצח בלחמה על הצדק בדיוק כמו שניצחנו בכל המלחמות האחרות בשקט, בקור רוח ובאמונה".

בפתח דבריו בנט התייחס להחלטה של אקו"ם לשלול מאריאל זילבר את פרס מפעל חיים: "התבשרנו היום שארגון אקו"ם מתכוון למנוע מהיוצר אריאל זילבר פרס מפעל חיים בגלל ההשקפות שלו וזה מצטרף לאותה משטרת מחשבות שמנעה מחתן פרס הנובל, פרופ' נובל, ד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה. ההחלטה של אקו"ם היא נגד כל ערך תרבותי ויצירתי ואני מציע להם לחזור ממנה עכשיו. אני אומר לאוניברסיטת חיפה ולאקו"ם הקלון הוא שלכם זה אות כבוד לא לקבל מכם כבוד".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.