"בנט לא רוצה ספרדים": הרב אמסלם פורש מהבית היהודי

"זכינו לייחס מתנשא להתעלמות וכתף קרה, לא זרקו אותנו אבל נתנו לנו להבין שאנחנו לא רצויים- בנט לא רוצה ספרדים במפלגה", דברי אמסלם

יו"ר עם שלם ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם הודיע על פרישה מהבית היהודי "זכינו לייחס מתנשא להתעלמות וכתף קרה, לא זרקו אותנו אבל נתנו לנו להבין שאנחנו לא רצויים- בנט לא רוצה ספרדים במפלגה".

אמסלם הסביר כי לפני כשנתיים לאחר לבטים רבים שוכנענו על ידי חברים רבים מהציונות הדתית להיצטרף ל״בית היהודי״ כי מקומנו כחרדים ספרדים וציוניים מקומנו הוא ב״מפלגת הציונות הדתית״,

באנו מתוך כוונה ל״החזיר עטרה ליושנה״ ולהחזיר את הספרדים למסלול ממנו הם סטו בשנים האחרונות.
לחזור לדרך של ציונות, תורה ועבודה, שרות בצה״ל כערך קדוש, זהות יהודית, מתינות והכלת האחר, ושאר הערכים שנאבקנו עליהם במשך כל השנים.

אכן נעשה מצידנו נסיון לקדם את הרעיונות של תנועתנו במסגרת ״הבית היהודי״ אך בשהות של שנתיים, נוכחנו לדעת כי האפשרות לפעול למען המטרות שלנו, היא רק במסגרת "מפלגה עצמאית" .
חשבתי בזמנו שנוכל אני ושכמותי, שלא צמחו בערוגות הציונות הדתית לראות בה חחח מקומנו אולם נכזבה תוחלתנו, ולא נוכל להמשיך במסגרת הבית היהודי!
"זכינו ליחס מתנשא להתעלמות ולכתף קרה. לא זרקו אותנו אבל נתנו לנו להבין שאנחנו לא רצויים . בהתחלה לא האמנו אבל בסוף הבנו ואנחנו אכן נפרדים".

לאור הנ״ל מועצת תנועת "עם שלם" בימים הקרובים תתכנס, על מנת לקבל את החלטותיה.

אמש התקיימה הילולה לרבי אפרים אנקאווה זיע"א בהשתתפות רבנים ואני ציבור – בראשות הרב חיים אמסלם – עם מאות פעילים שהגיעו להילולה הקדושה – שם גם שאלו את הרב אמסלם על העתיד הפוליטי – והוא נתן להבין לכל הבאים שמקומו לא ימשך בבית היהודי כמתמודד בפריימריז…

בקרוב אחרי כינוס מועצת עם שלם הרב אמסלם ימסור הודעה אישית לכל מאות מתפקדיו בבית היהודי בהסבר צעדו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מועצת עם שלם חחחחחחחחיייייייי

    בטח ישבו שבעה ימים ושבעה לילות עד שיחליטו ליצר עם חדש שיכיל את המפלגה והעומד בראשה ..

    גבינה צהובה |
    הגב