בנט לנתניהו : "אולטימטום? תשכחו מזה! תלך לפשרה עם לפיד

לאחר שהיה נדמה כי חל מהפך בעמדת בנט כעת הוא מגיב בדף הפייסבוק שלו ומתייחס לדיווחים על אולטימטום של הליכוד כלפי יאיר לפיד ולפיו יפנו אנשיו של נתניהו לסיעות החרדיות.

בנט כתב בפייסבוק כי "לפני מספר דקות פורסם כאילו הליכוד מציג אולטימטום לידידי יאיר לפיד. חבריי בליכוד: תשכחו מזה. ככה זה לא ילך. יש פערים. צריך להידבר ולהתפשר. כולנו. עד שתקום ממשלה. יש מדינה שצריך לדאוג לה".

המחלוקת הגדולה בין לפיד לאנשי הליכוד ביתנו הוא איוש משרד החינוך. הליכוד מתעקש להותיר את המשרד בידי שר החינוך הנוכחי, גדעון סער,

ב'יש עתיד' הוציאו הודעה לפיה "ההתעקשות של יש עתיד על תיק החינוך נובעת מהעובדה שהדרך לשנות את פניה של המדינה עוברת בעיקר דרך התיק הזה. הצגתה של 'יש עתיד' כסחטנית היא עיוות האמת. יש עתיד הסכימה לרדת במספר התיקים המגיעים לה בכדי להקטין את מספר שרי הממשלה".

גורמים ביש עתיד אמרו ל'מעריב' "המשבר הקואליציוני שאנו עדים לו כעת הוא לא רק מאבק על תיקים. זהו קרב על דמותה של החברה הישראלית. ההתעקשות של יש עתיד על תיק החינוך נובעת מהעובדה שהדרך לשנות את פניה של המדינה עוברת בעיקר דרך התיק הזה . הצגתה של יש עתיד כסחטנית היא עיוות האמת. יש עתיד הסכימה לרדת במספר התיקים המגיעים לה בכדי להקטין את מספר שרי הממשלה".

הם הוסיפו כי "יש עתיד ביקשה את אמון הבוחר כדי להילחם לא רק על גודל הממשלה ועל השוויון בנטל, אלא גם על החינוך ועל עתיד החברה הישראלית. בעניין זה יאיר לפיד לא יסטה מעקרונותיו והבטחותיו גם אם יאלץ לשבת באופוזיציה".

האם בנט מנסה להעמיד פני תם כביכול הוא מגן על לפיד ? יש לזכור כי בנט לא איים על נתניהו שילך לבחירות, מה שמלמד כי הברית בין לפיד לבנט לא חזקה .

מוקדם יותר נפגש בנט כמה שהיה נראה מהפך פוליטי , אבל רק עוד כמה שעות המפה הפוליטית תתבהר, ממשלת נתניהו לאן ? אנו בקוקר נעדכן כל העת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.