בנט מאיים: "העברת הדתות לש"ס – סוף המו"מ עם הבית היהודי"

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מאיים לפוצץ את המשא ומתן הקואליציוני, אם ראש הממשלה יחליט לתת לאריה דרעי את תיק הדתות.

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מאיים לפוצץ את המשא ומתן הקואליציוני, אם ראש הממשלה יחליט לתת לאריה דרעי את תיק הדתות.

"נטילת תיק הדתות באופן חד צדדי מהציונות הדתית ומסירתו לידי ש"ס היא סוף המשא ומתן עם הבית היהודי", הודיע בנט בחשבון הטוויטר שלו.

על פי הדיווח הבוקר ב'ישראל היום' מסתמן כי תיק הדתות יהיה בידי ש"ס, כך לפחות בטוחים בתנועה. "הבית היהודי עם שמונה מנדטים רוצים שלושה שרים. אנחנו, ש"ס עם שבעה מנדטים לא צריכים לקבל פחות תיקים, ולכן ככל הנראה שר הדתות יהיה אצלנו. מקסימום אם הם רוצים יהיה להם סגן שר שם".

במטרה למנוע במהלך הקדנציה חיכוכים עם הבית היהודי בנושא הדתות, סוכם כי דרעי ינהג בממלכתיות וישמור גם על האינטרסים של הציונות הדתית. ייתכן שהבית היהודי יקבלו את תפקיד סגן שר במשרד הדתות, אם כי הדבר טרם סוכם.

חברת הכנסת איילת שקד אמרה הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי הבית היהודי לא יוותר לש"ס על תיק הדתות: "תיק הדתות, לפי הפרסומים האחרונים, הליכוד רוצה לתת אותו לש"ס. זה לא יקרה. הבית היהודי לא תפקיר את כל רבנויות הערים ואת כל מה שבנינו עד היום. צריך לדעת שאנחנו מתכוונים לשמור גם על ההישגים של הממשלה הקודמת. תיק הדתות חשוב מאוד לבית היהודי, אם לא יהיה הסדר שיניח את דעתו של הבית ה יהודי אנחנו נשב בחוץ. האופוזיציה היא לאט מילה גסה". אמרה שקד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.