בנט מוזמן ל'נזיפה' אצל נתניהו- "אם בנט לא מרוצה הוא מוזמן לפרוש"

המשבר בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחברו לקואליציה נפתלי בנט בעיצומו. מקורבי נתניהו טוענים כי ראש הממשלה לא יעבור לסדר היום על הסגנון הבוטה של בנט ואמירותיו, לטענתם, בנט נוהג כטוקביסט ולא כשר בכיר.

לאחר שבנט התנגח בנתניהו על הצעתו להשאיר התנחלויות ישראליות בשטח המדינה הפלסטינית העתידית, נתניהו מנסה לנצל את העימות כדי להיפתר מבנט בממשלה. מקורבים לנתניהו אומרים כי "אם בנט לא מרוצה הוא יכול לפרוש".

בכירים בלשכת נתניהו טוענים כי בנט סיכן את האינטרסים האסטרטגיים של ישראל. לטענתם, דבריו של ראש הממשלה נועדו בכדי לחשוף את פרצופה האמיתי של הרשות הפלסטינית ולהראותה לעולם כמסרבת לתהליך השלום, אך התבטאויותיו של בנט הכשילו את המהלך.

בסביבת בנט מגחכים על טענה זאת, הם אומרים כי רק יום קודם לכן נועדו נתניהו ובנט לפגישה במשך שעות ארוכות ואם אכן כך היו פני הדברים, הרי שראש הממשלה היה צריך לעדכנו באסטרטגיה זו.

השר בנט שנמצא עדיין בפולין בשל תקלה במטוס, נמנע מלענות לשאלת לביא ב'קול ברמה' בנושא זה וצחק על הרעיון של הנזיפה על ידי נתניהו.

השר אורי אורבך, מ"הבית היהודי", אומר הבוקר (שלישי) ברשת ב' כי הרעיון להעביר מקצת ההתנחלויות לריבונות פלסטינית במסגרת הסדר-קבע הוא רעיון-עיוועים, "יש דברים שאסור לומר אפילו בצחוק". גם הוא דחה את טענת מקורביו של ראש-הממשלה, שהרעיון נועד לחשוף את פרצופם האמיתי של הפלסטינים בתהליך השלום, ואף הוסיף כי הפלסטינים הודיעו בעבר שלא יסכימו לנוכחות של מתיישבים יהודים בשטח המדינה הפלסטינית.

גם שלי יחימוביץ' מ"העבודה", התייחסה לכך ואמרה כי הרעיון אינו מופרך לגמרי היא ציינה כי אבו-מאזן, ראש הרשות הפלסטינית, העלה אותו בפגישה שנערכה בשנה שעברה. לדעתה, הרעיון דווקא ראוי לבחינה מדוקדקת כיון שימנע את פינויים של המתנחלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.