חי בסרט? בנט: עיתונאי מתחיל מרוויח 9.047 – צפו בוידאו

משרד הכלכלה השיק אתר ובו רשימת המקצועות הנדרשים במשק, לצעירים ולמבקשי עבודה המחפשים את דרכם המקצועית העתידית. המקצועות הנדרשים ידורגו על פי פריסתם בארץ ועל פי מדד משוקלל על בסיס שכר התחלתי המוצע ע"י המעסיקים ומשך זמן החיפוש על ידם.

שר הכלכלה, נפתלי בנט התייחס  להשקה ואמר: "זהו כלי נהדר שיסייע למחפשי העבודה להתמקד במקצוע שיאפשר להם עתיד תעסוקתי בטוח".

לבקשת שר הכלכלה, נפתלי בנט, פיתח לאחרונה משרד הכלכלה יישום אינטרנטי, המאפשר לציבור מבקשי העבודה ולצעירים העומדים בפני בחירת מקצוע, לקבל מידע זמין על הביקוש לעובדים בכ- 200 מקצועות שונים. באתר המשרד יוכלו המשתמשים לקבל מידע שיסייע בידם בקבלת החלטות חשובות אלו. בין היתר יוצג באתר מידע מפורט וברור אודות הביקוש של מעסיקים לעובדים לפי מקצוע, מספר המשרות הפנויות על פי אזורים, שכר התחלתי, ומדד משוקלל של כל הנתונים. הנתונים המפורסמים מבוססים על שילוב בין  נתוני סקר המעסיקים של מינהל המחקר במשרד הכלכלה לבין נתוני הלמ"ס.

באתר ניתן יהיה למצוא גם קישורים למוסדות לימוד, קורסי הכשרה מקצועית, מוסדות אקדמאים וכו', אשר בהם ניתן למצוא מפרט מלא על תנאי הקבלה ומסלולי הלימוד השונים.

בין הנתונים המופיעים באתר, ניתן למצוא מקצועות מבוקשים רבים, כגון: מדען מחשב ששכרו ההתחלתי הוא 20,757 ₪, מנהל עבודה בשרברבות ששכרו ההתחלתי הוא 12,000 ₪, מפעילי תחנות כוח ששערם ההתחלתי הוא 12,700 ₪, כימאים ששכרם ההתחלתי הוא 11,544 ועוד. עוד ניתן לראות מהטבלה כי שכרם של אנשי חינוך ורופאים דומה אך ציונם המשוכלל של המורים גבוה יותר בשל משרות רבות יותר המוצעות בתחום.

בטבלה שהציג המשנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה במשרד, מוצגות לא פחות מ-179 משרות פנויות בתחום אשר עד היום לרבים נדמה היה כגוסס. זאת ועוד, בנט אף מצביע על 12,896 עובדים בתחום העיתונות ברחבי הארץ, מרביתם בירושלים (ראו טבלה). גם מצב המשרות הפנויות, כך על פי השירות, מעודד – כ-179 תקנים בעיתונים השונים רק ממתינים למשלוח קורות החיים.

עוד עולה מהשימושון – כי עיתונאי מתחיל מרוויח משכורת שאינה נופלת מ-9,047 שקלים בחודש, סכום  שהעיתונאים  החרדים יכולים  רק לחלום, לא ברור  מאיפה בנט מביא את הנתונים.

שר הכלכלה, נפתלי בנט: "מדובר בשירות חשוב ומשמעותי שהושק למען האזרחים. זהו כלי נהדר שיסייע למחפשי העבודה, ולכל מי ששוקל את כיווני הלימודים המקצועיים שלו, להתמקד במקצוע שיאפשר לו עתיד תעסוקתי בטוח. אני סומך על השכל הישר של האזרחים שיידעו לעשות שימוש טוב במידע זה, למען עתידם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.