בנט משחזר את הקרב בכפר כנא: כשהגעתי לארץ – גיהנום (וידאו)

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט משיב לעבר העיתונאים שיצאו נגדו בפרשת הנגמ"ש בכפר כנא, שבלבנון במהלך מבצע "ענבי זעם" ב-1996, עת שימש קצין ביחידת מגלן."המפקדים בחמ"ל זיהו את מקור האש שלא ידענו איפה הוא…מרגמות נופלות עליך.

העיתונאים  נגד בנט:  יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט משיב לעבר העיתונאים שיצאו נגדו בפרשת  הנגמ"ש בכפר כנא, שבלבנון במהלך מבצע "ענבי זעם" ב-1996, עת שימש קצין ביחידת מגלן."המפקדים בחמ"ל זיהו את מקור האש שלא ידענו איפה הוא…מרגמות נופלות עליך… לא היה לי קשר עם כפר כנא. חשבתי שזה היה מצפון-מזרח וזה בכלל היה מצפון-מערב. אתה לא יודע מאיפה המרגמות נופלות. הם איכנו את זה והחליטו ביוזמתם להפעיל אש על מקור הירי שהיה בתוך מחנה פליטים" -הוא אמר.

התיעוד הגיע לידי חדשות 2 Online.באדיבות רשת

"כנראה בגלל שהצמחייה התייבשה במשך שמונה ימים…זו תקלה שלנו. עובדתית. התגלינו", הוא אמר. "הכוח של ג'…קפאו רסיסים לתוך העמדה. אמרתי לכולם 'תיערכו לחילוץ אחורנית למדרון אחורי'. תארזו, יש מלא ציוד. תהיו מוכנים. אם נראה שזה זוועה אז נמשוך אחורנית. אמרתי את זה לכל הכוחות. דיווחתי אחורנית מה קורה. זה הכל. הם (המפקדים בחמ"ל) איכנו את זה והחליטו ביוזמתם להפעיל אש על מקור הירי…המחבלים הציבו מרגמות בתוך מחנה פליטים בכפר כנא. נהרגו 100 אזרחים. אני לא ידעתי מזה – ופתאום הכל נרגע. הכל מפסיק. נשארנו שם. לא אמרו לנו מה קרה.

"בערב אמרו שמקפלים את המבצע", הוא הוסיף. "נחתנו בארץ, במחניים, ושם לראשונה שמעתי לראשונה על כל הדבר הזה. כשהגעתי לארץ – גיהנום. הגיע עמירם לוין (לשעבר מפקד פיקוד צפון) ליחידה, ואמר 'פעלתם ראוי, יש לכם את כל הגב'. פרס הרי חדל את המבצע אבל אחרי יום או יומיים, אני לא זוכר, נדמה לי 48 שעות – החליט להמשיך את המבצע. עלינו על מסוקים, נכנסנו למקום עוד יותר עמוק והיינו עוד יממה. אותו כוח, עוד יותר עמוק, בפיקודי. אחרי עוד יממה קיפלו ונגמר המבצע".

בסוף השבוע הפנה כתב "ידיעות אחרונות" יגאל סרנה אצבע מאשימה כלפי בנט, אז קצין צעיר ביחידת מגלן, ואמר כי הוא היה מעורב בתקרית בכפר כנא ב-1996 שבה פתח צה"ל באש ארטילרית כבדה שכתוצאה ממנה נהרגו עשרות תושבים.

הטור הוביל לחילופי האשמות בין בנט לעיתונאים, וגם לפרסום מכתב תמיכה של עשרות קציני היחידה בבנט שהגנו עליו וטענו שפעל באופן מקצועי וראוי. אמש אף תוגברה האבטחה סביב השר בנט, ככל הנראה עקב הפרסומים האחרונים בפרשה גם באתרים ערביים, שם האשימו כי יושב-ראש הבית היהודי הוא האחראי הישיר לטבח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.