בנט נגד כפיית לימודי ליב"ה: "החרדים – אחינו"(הקלטה)

בראיון ל'קול ברמה' פירגן שר החינוך לשותפים החרדיים, דיבר על האפליה במוסדות החינוך והתייחס גם לפרשת אורן חזן

שר החינוך נפתלי בנט העניק הבוקר ראיון לתוכנית 'שמונה עד עשר' ב'קול ברמה' והתייחס לשורה של נושאים שעל סדר היום. האזינו לראיון המלא:

[alooma ref="5931976070cb74cc44b630093eecae17.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
(באדיבות רדיו 'קול ברמה')

על כפיית לימודי ליב"ה על הת"תים אמר בנט: "הציבור החרדי זה אחינו, בכח זה לא הדרך, לא בגיוס ולא בשום תחום. האם אני חושב שנוער חרדי ידע חשבון ברמה גבוהה, פזיקה, אנגלית כדי שיהיה לו כלים להתמודד עם המציאות בחוץ בוודאי. אבל האם אדחוף את זה בכח? לא".

על מעיין החינוך התורני: "את כל מה שקשור בציבור החרדי אני עושה בהידברות, אני חייב להגיד שהחודש הראשון של הממשלה הוא חודש מעולה בניגוד לממשלה הקודמת. כל שר מתעסק בתחום שלו. אנחנו לא כל היום יוצאים עם חוקים לתקוף האחד את השני. יש לי סגן שר שמטפל בחינוך החרדי, מעיין החינוך התורני יטופל על ידי פורוש יש חלוקה בריאה בנינו".

בנט התייחס גם לבעיית האפליה העדתית בחלק ממוסדות החינוך החרדים ואמר: "עוד לא הגיע לשולחנו משהו בנושא הזה. חד משמעית, אם אני אראה איזה גילוי של אפליה נגד ספרדים אשכנזים אני לא אתן לזה לקרות".

בסיום הראיון נשאל בנט על פרשת אורן חזן והשיב: "אנחנו נבחרי הציבור, התפקיד שלנו זה לא רק לחוקק אלא להנהיג, להיות דוגמא אישית, להציב סטנדרט ראוי כי ילדים מסתכלים עלינו והנוער מסתכל עלינו, אני לא מכיר את העובדות אני יודע שיש שם מחלוקת אם היה או לא היה, כשיתבררו העובדות אני אהיה מאוד מאוד חד"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.