בנט נערך לקליטת החרדים בשוק העבודה: כינס 80 נציגים

נערכים לקליטת החרדים בשוק העבודה: שר הכלכלה, נפתלי בנט, כינס הבוקר את צוות הייעוץ שהקים, ובו 80 נציגים ממשרדי הממשלה, המגזר העסקי והשלישי, האקדמיה ונציגים מהציבור החרדי

השר בנט אמר: " החוכמה לא נמצאת רק אצלנו, וחשוב בשלב זה לשמוע וללמוד מכל הגורמים. זו לא רק משימה לאומית, זה גם אינטרס של המעסיקים"

 

שולחן עגול ראשון בנושא תעסוקת חרדים, התקיים הבוקר, בהובלת שר הכלכלה נפתלי בנט, בו השתתפו כ-80 נציגים ממשרדי הממשלה, המגזר העסקי והשלישי, האקדמיה ונציגים מהאוכלוסייה החרדית. בין המשתתפים ח"כ אמנון כהן, הממונה על התקציבים באוצר אמיר לוי, מנכ"ל האוצר לשעבר, דורון כהן, מנהל מרכז השקעות נחום איצקוביץ' ונציגים מאינטל, אמדוקס, קופת חולים כללית, טבע, אסם, מטריקס, הג'וינט, עיריות ירושלים ובני ברק, שירות התעסוקה ועוד רבים.

בשלב הבא, יתקיים מעבר לתהליך רחב של פתיחת זירת התייעצות אינטרנטית, בה ייאספו כיווני חשיבה ורעיונות מכלל הגורמים הרלוונטיים. את המהלך מובילות המשנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה, מיכל צוק ומיכל פינק, מנהלת אגף בכיר אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה.

במסגרת הדיון בחנו המשתתפים מהם הצעדים הנדרשים בכדי לעודד ולסייע למעסיקים בקליטת עובדים חרדים במקומות התעסוקה, זאת לאור כניסתם הצפויה של עשרות אלפי החרדים לשוק העבודה בשנים הקרובות.

שר הכלכלה, נפתלי בנט ציין כי: "עוד 4 שנים יהיו הרבה יותר חרדים בשוק העבודה והרבה יותר מקומות לתעסוקה ולפרנסה עבורם. החוכמה לא נמצאת רק אצלנו וחשוב בשלב הזה לשמוע וללמוד מכל הגורמים. קליטת החרדים לשוק העבודה היא יעד לאומי עליון, שיחל להתבצע כבר בשבועות הקרובים. עם סיום החקיקה של ועדת שקד, יקבלו רבבות חרדים פטור, ולראשונה המדינה תנתק את הקשר הגורדי שכרך שירות צבאי בעבודה. ב-4 השנים הקרובות החרדים יהיו חופשיים להחליט על גורלם. זהו תהליך שצפוי להשפיע על כל אחד מאתנו. זו לא רק משימה לאומית, אני בטוח שזה גם אינטרס של המעסיקים"

ח"כ אמנון כהן, ש"ס: "התרשמנו מהעבודה המקצועית של צוות משרד הכלכלה וכי יש כוונה לטפל בחסמים ובבעיות שהועלו על ידי כל הגורמים מהשטח, ובידיים משולבות, אני מאמין שנצעד קדימה".

מיכל צוק, המשנה למנכ"ל הממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה: "בפני מדינת ישראל ישנו חלון הזדמנויות לקידום ולשילוב המגזר החרדי בעולם העבודה. אנו מציעים מגוון כלים הן לפרטים והן למעסיקים ומטרת המפגש היתה לשפר את הכלים שברשותנו ולמצוא את הדרך הנכונה, תוך שיתוף פעולה בין כלל הגורמים, כדי לעמוד במשימה לאומית חשובה זו".

יש לציין כי שיעור השתתפות הגברים החרדים בכוח העבודה כיום נמוך, ועמד על 44.5% בשנת 2013. על פי היעדים שקבעה הממשלה, אחוז ההשתתפות צריך לגדול בכ-50 אלף מועסקים עד לשנת 2020 , שהם כ-30 אלף יותר מהגידול הנוכחי הצפוי.  לכך יש להוסיף, כי על פי הצעת החוק הנידונה בימים אלו, כ- 23 אלף גברים חרדים בגילאי 22-28 יקבלו פטור משירות צבאי בחודשים הקרובים ויהיו רשאים להשתלב בשוק העבודה. זאת, בנוסף ל-15 אלף בני 28 ומעלה שקיבלו פטור בשנת 2011 ולאחריה.

 

 

 

 

 

 

IMG_9984IMG_9996

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רשע אסור להתפתות לשטויות שלו שיעזוב אותנו בקרוב ויפסיק להכניס שינאה בין דתיים וחרדים בין דתיים וחילונים….. כל עוד הוא ולפיד נמצאים אף אחד מאיתנו לא ילך לא לצבא ולא לעבוד ….
    רשעים ארורים סופם כהמן הרשע ואחשורוש….. שנפלו לגמרי מכבודם לעפר הארץ……

    אליהו |
    הגב