בנט במפגש עם חרדים ב'יד שרה' : "במלחמה הבאה אתם תהיו הלוחמים" – וידאו ותמונות

 במעמד  שרים ואישי ציבור עשרות חרדים הצטרפו היום (ג') לשירות האזרחי בטקס שנערך במפעל החסד הגדול בעולם "יד שרה" .

במהלך היום קיבלו המצטרפים החדשים הכוונה לשירות בנושאים: נהלים בשירות האזרחי, מסלולי ההתנדבות, חובות וזכויות ועוד.

 באירוע השתתף שר הכלכלה והממונה על שירות האזרחי-לאומי, נפתלי בנט ומנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר-שלום ג'רבי אשר שוחחו עם המצטרפים החדשים ובירכו אותם לשלום.

 השר בנט  נשא בפני המתנדבים החדשים דברים והתייחס בדבריו לנושא השוויון בנטל, עידוד תעסוקה במגזר החרדי וקידום מסלול השירות האזרחי נפתלי בנט ב'יד שרה'; החברה הישראלית צריכה ללמוד הרבה דברים מהחברה החרדית. לימוד תורה זה חלק מהנטל, לא פחות חשוב מהדברים שאני עשיתי בצבא.

בנט התייחס בדבריו לסוגיית שילוב החרדים בחברה הישראלית: "החברה הישראלית והכללית חייבת ללמוד שיעור מהחברה החרדית על מסירות נפש, חיים למען אידיאל ואמונה. אלה ערכים שאנחנו צריכים שאתם תזריקו לחברה שלנו, אין פה קונספט של 'אנחנו נבוא ונחנך אתכם'. אנחנו צריכים אתכם איתנו, כדי שתרימו אותנו".

בהמשך התייחס השר לנושא השוויון בנטל:  במקום להאיץ את המהלך, זה נבלם וגרם לחששות שאנחנו רוצים להרע, וזה לא נכון. המתווה החדש של כל מה שתבחרו, פורץ דרך. יש פה זווית שעוד לא דיברו עליה – פעם ראשונה שמדינת ישראל מכירה בלימוד התורה כערך חוקי".

"לימוד התורה הוא חלק מובנה מהנטל, מדובר על מהלך היסטורי של פשרה. אני מבקש מכם להאמין לנו, להאמין לי, שאנחנו רוצים לקבל לא פחות משאנחנו רוצים לתת במהלך הזה. אנחנו העם היהודי במדינה, והעם ישרוד רק משילוב של כמה רגליים – רגל אחת היא רגל התורה, הרגל השנייה זאת רגל הביטחון והרגל השלישית היא רגל האחדות".

בנט אף התייחס לרוחות המלחמה שנשמעות לאחרונה, ואמר כי בני הישיבות יהיו לוחמי החזית האזרחית: "כל המזרח התיכון מתפרק מול העיניים שלנו, אין שלום באופק, אבל יש הרבה תקווה. אתם חלק מובנה בארגונים – בזק"א ובמד"א. המלחמה הבאה שתגיע, תהיה פה, והלוחמים יהיו אתם מהחזית האזרחית. כולנו כאן נגן על הארץ והמדינה שלנו".

לסיום, התייחס השר לעידוד התעסוקה במגזר החרדי: "אנחנו נקלוט אתכם, ונעטוף אתכם באהבה, נשבור מחיצות למקומות עבודה. יש היום אפליה, אין הזדמנות שווה לכל אזרח. יש פה סטיגמות, ונעשה כל פעולה על מנת לשבור את המחיצה. את ההתנעה הראשונה נעשה אנחנו – נעמיד לרשותכם מענקים ללימודים, נתמרץ את מקומות העבודה.

"הקמנו במשרד הכלכלה מנהלת מיוחדת 'מנהלת חירום' לקליטת רבבות לשוק העבודה בישראל. זה תלוי בכולנו, צריך לבוא ולהתאמץ. בואו נוריד את הלהבות, החיים זה לא הכנסת. החיים זה כאן. אתם כל כך רצויים בחברה הישראלית".

מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר-שלום ג'רבי: "אני מברך אתכם היום על בחירתכם להשתתף ולקחת חלק בנטל. למרות הקולות וההשמצות בתקופה האחרונה על גיוס חרדים ושילובם במערכת השירות האזרחי, אנו מקבלים עשרות פניות מידי יום וימי הגיוס הם הוכחה ניצחת לכך שהמספרים הולכים וגדלים.

אני מודיע ומצהיר שאנו נמשיך לפעול להנגשת סביבה הולמת למגזר החרדי, ואף לשמירת הקשר עם הרבנים באמצעות מפגשים רציפים אחת לשלושה שבועות. אנחנו ממשיכים באותה התנהלות ברמת הקשר וברמת ההתייחסות המכובדת שלנו אליכם.

לצד זה ראוי לציין כי בהמשך לפגישות ועדכונים שקיימנו עם השר, הוא פועל בימים אלו באופן אישי כדי לשפר את ההטבות המגיעות למתנדבים. אתם חשובים לנו ולא ניתן לדבר לפגוע בקשר שלנו אתכם עם המתנדבים".

 אחד החרדים התערב בדבריו וקרא לבנט ואמר:  "איך אתה לא מפחד מביטול התורה שאתה גורם"? המאבטחים ששהו במקום הוציאו את הבחור מהמקום.

הגיוס  עצמו התקיים  בשעה 11:00 בבית יד שרה, שד' הרצל 124, ירושלים

צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"


 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.