בנט: נקבל בבחירות ימין שהוא שמאל?

בנט בועידת הבית היהודי: ״השאלה בבחירות הבאות היא האם תהיה לנו ממשלת ימין לאומית או שנצביע ימין ונקבל שמאל״

היום (א׳) התקיים כינוס ועידת המרכז של מפלגת ׳הבית היהודי׳ לרגל הבחירות המקומיות ואישור מספר תיקונים בחוקת המפלגה.
האירוע נערך במעמד שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, ח״כים, מנכ״ל המפלגה ניר אורבך, חברי הנשיאות וחברי מרכז המפלגה.

במהלך הכנס נחשפה רשימת מועמדי הבית היהודי ברחבי הארץ לבחירות המוניציפאליות וכן נערכה הצבעה על התיקונים בחוקת המפלגה, בעיקרם הוספת שריון נוסף בעשירייה הראשונה ליו״ר המפלגה, הגדלת מספר חברי הנשיאות, מתן אפשרות ליו״ר המפלגה לקבל החלטות בנושא פרישה מהממשלה וכן מספר שינויים בכינוס חברי המרכז.

יצוין, כי כלל התיקונים גובשו ע״י מזכירות המפלגה לאחר סבב שיחות מעמיק עם חברי המרכז בשבועות האחרונים, מתוך מטרה להאזין לצרכי השטח ולהתאים את אופן העבודה במפלגה אליהם.

בפתח דבריו אמר השר ״אני גאה במפלגה הזו. ככה נראית דמוקרטיה. דעות שונות וזה בסדר. אני אוהב ומעריך כל אחת ואחד מכם״.

השר התייחס לקמפיין ההדתה ואמר ״יש ניסיון בשמאל הקיצוני להדיר מהציבוריות הישראלית כל סממן של מסורת יהודית. אני כשר חינוך רוצה שכל ילד וילדה יכירו את המסורת, את הסיפורים, שידעו מי היו חז״ל, שיעשו אמא ואבא של שבת״.

בהמשך התייחס השר לבחירות ״הבחירות הבאות אינן על מי יהיה ראש הממשלה הבא, הוא יהיה בנימין נתניהו.
השאלה היא האם הבית היהודי ינצח וימשוך ימינה כך שתהיה ממשלת ימין או ששאר המפלגות ימשיכו למשוך מרכז-שמאלה.

הצלחנו בהרבה דברים: הקמנו פקולטה לרפואה באריאל, הסטנו את מערכת המשפט לכיוונים שמרנייים יותר, הקמנו אוניברסיטה שאיננה מתוקצבת כדי לפתוח תחרות, ביטלנו את מל״ג יו״ש – היום יש מל״ג אחד למדינה אחת.
אבל גם בחלק מהמקרים איננו מצליחים.
השאלה בבחירות הבאות היא האם תהיה לנו ממשלת ימין עם ערכים שאנחנו מאמינים בהם, או שנצביע ימין ונקבל שמאל.

במשך שנים הציונות הדתית לא הייתה חזקה מספיק.
היום יש לנו יד על ההגה בחינוך, בכלכלה, במשפטים. לכן אנחנו צריכים כוח כדי להיות השותפים הדומיננטיים בממשלה הלאומית הבאה״.

ניר אורבך, מנכ״ל מפלגת הבית היהודי: ״בשנים האחרונות הובלנו מהלכים משמעותיים לקידום המפלגה. הרכבנו רשימות מצוינות בבחירות המוניציפאליות, עם לא פחות מ-90 נשים ברשימות השונות. אנחנו גאים בזה. זו המהפכה המגדרית שאנחנו מובילים. הקשר בין הנהגת המפלגה לשטח הוא לא פחות ממצוין, אני מאחל שכך יהיה בכל מפלגה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.