בנט על הבגידה ברב אליהו: "יש לי אהבה גדולה אליו" (הקלטה)

השר בנט, שעל שמו רשום חלק מהניצחון הערב, מברך את המנצחים ומסביר לראשונה מדוע לא תמכו ברב הציוני הספרדי הרב שמואל אליהו. האזינו

השר בנט יו"ר הבית היהודי שתמך לאורך כל הדרך ברבנים עמאר ושטרן עלה לשידור ברדיו 'קול ברמה' לאחל מזל טוב למנצחים, ולבסוף הסביר מדוע לא תמכו במועמד הציוני הספרדי שמואל אליהו.

בנט פתח, מזל טוב לירושלים, מזל טוב כפול לירושלים ולעם ישראל. מזל טוב כפול אני שמח בשביל ירושלים, אני שמח בשביל עם ישראל, אני רוצה לברך את ראש העיר ניר ברקת, את סגן השר שלי, ראש המטה שלי, את כל העוסקים במלאכה, זה ניצחון גדול ואנחנו פה שמחים שהתכנון הצליח ואנחנו מביאים בשורה גדולה לעיר שהרבה מאד שנים הייתה בלי רבנות ועכשיו רבנות ציונית ושמחה גדולה והרבה אהבה בירושלים.

הרב עמאר הוא רב נפלא והרב שטרן הוא רב נפלא ואני חושב שנעשה פה מהלך לא פשוט בכלל ומאד מאד מוצלח.

אני לא לוקח את זה למקום פוליטי, נכון היה פה מהלך מאד מאד מוצלח עם הרבה עבודה קשה של הרבה אנשים טובים. אני גם רוצה לברך את הרב דרוקמן שעבד קשה ואני שמח על התוצאה בעיקר לתושבי ירושלים.

אני מסתכל קדימה, אני מסתכל בשמחה גדולה על הדבר הזה, גם בעיר נתניה הייתה הצלחה גדולה, גם בירוחם, אנחנו מתקדמים עיר אחרי עיר אבל ירושלים זה באמת הגדול מכולם.

אתה אומר, אנחנו מתקדמים עיר אחרי עיר ואתם שיניתם את התקנות זה אומר שבקרוב אנחנו נראה בכל הערים בחירה של רבנים ציוניים דתיים ודחיקת רגליהם של הרבנים החרדים?

אנחנו לא דוחקים רגליים של אף אחד, אנחנו להפך מחברים אבל בהחלט מקדמים את המערכת הערכית שמאמינה במדינת ישראל, תורת ישראל, בארץ ישראל, בעם ישראל ואני חושב שזה פשוט ערב גדול אז אני רוצה להגיד, באמת, אין פה מפסידים, רק מנצחים.

על הרב שמואל אליהו: "הרב שמואל אליהו הוא רב מצוין, היה פה סוגיה של מתן מילה ומחויבות ועמידה במילה מהצד שלנו, אני עומד במילה שלי תמיד, נתתי הבטחה ועל סמך הבטחה נעשו מעשים, אני עומד במילה, זה לא כדי להוריד את הרב אליהו שהוא רב מצוין ויש לי אהבה גדולה אליו".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא ברור בכלל מדוע דתי שאינו מתעלם מהעם היהודי ( כלומר ( מי שהוא דתי לאומי) צריך תמוך דוקא ברב אליהו-הבן, ולא בבנים של אנשים אחרים .

  יקותיאל |
  הגב
 2. הלואי שהרב שמואל אליהו ילמד לקח ויתנתק מתעלולי יחצ"נות וסיפורי מופתים על אביו כדי לתפוס עמדת כוח תורנית ויתמסר ללימוד תורה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בנט בגד הציונות הדתית בכך שתמך ברב חרדי ספרדי. אבל לא פחות מכך, בנט בגד בעולם התורה בכך שעזר לחילונים לפעול כנגד הרב אליהו.

  מלאכי |
  הגב
 4. הלואי שהרב שמואל אליהו הצדיק שליט"א ילמד לקח ויתנתק מבנט שעליו אמרה הרבנית אליהו- אין תוכו כברו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב