בנט על הרג הצעיר: לא מדובר ברצח

יו"ר הבית היהודי הגיב על אירוע הירי בח'יר חמדאן, בן 22 מכפר כנא, שנורה בידי שוטרים: "מחבל אחוז טירוף תקף שוטרים, תגובתם היא מה שמצופה מאנשי ביטחון". ח"כ אחמד טיבי: "זוהי הוצאה להורג, הסרטון אומר הכול"

במערכת הפוליטית  מגיבים הערב  לירי בח'יר חמדאן, נתפלי בנט הגיב  ואמר כי "לא מדובר ברצח בדם קר". עוד קרא בנט להעניק גיבוי לאנשי כוחות הביטחון.

 

"מחבל ערבי אחוז טירוף תקף ניידת משטרה עם סכין, בניסיון לרצוח שוטרים", המשיך יו"ר הבית היהודי. "תגובתם היא מה שמצופה מאנשי הביטחון שלנו". הוא טען כי יש צורך לבדוק את האירוע, אך "לא מדובר ב'רצח בדם קר', ובטח שאין להפקיר את אנשי כוחות הביטחון שנשלחים להגן עלינו. אם לא נעניק גיבוי נראה עוד ועוד ישראלים נרצחים באמצעות סכינים, זיקוקים ודריסות מכונית."

חבר הכנסת אחמד טיבי  (רע"מ תע"ל)  הגיב כי "נעשה מעשה חמור ביותר היום, הוצאה להורג". בתכנית "פגוש את העיתונות" הוסיף טיבי כי "הסרטון אומר הכל. הצעיר תקף את הרכב המשטרתי, ואפשר היה לעצור אותו, או לנטרלו בכל מיני דרכים. אך השוטרים ירו כדי להרוג, ואחר כך סחבו אותו באופן משפיל ופוגעני. אירוע כזה לא היה יכול להתרחש ביישוב יהודי".

ח״כ נחמן שי (קדימה) טען כי אין להסתפק בחקירת מח"ש בעניין וכי "יש למנות גוף חוקר חיצוני שיחקור האירוע בדחיפות, באופן שקוף וגלוי". עוד הוסיף שי ואמר כי ״האירוע בכפר כנא הוא מדרגה נוספת בהידרדרות המצב הביטחוני. אנחנו עומדים בפני מבחן גדול ביחסי יהודים – ערבים, והוא עלול להתרחב לעימות שכמותו שנים רבות לא חזינו".

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אנו צריכים ללמוד למחות בגדול בלי שום בושה,
  נגד המזרחים-העמלקים-הישמעאלים, והציונים-הכופרים-נכדי המן,
  ובפרט נגד אלו שחייבים כרת משום שעולים להר הבית ר"ל.

  גם צריכים לצאת לרחוב ולצעוק -אבא- אנחנו חוזרים בתשובה,
  בפרט שאנו מתחלים לשפר הצניעות… מתי כבר יבא "המשיח"
  עד מתי בחוץ תשקל חרב ובחדרים אימה?

  המזרוחניקים-עובדי-ע"ז מסכנים את כולם:
  כל מי שעולה להר הבית לוקח על עצמו את האחריות לרצח יהודים חפים מפשע.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אם אני כופר וממשיך את דרכו של המן (לקחת את הכדורים היום? או אולי לקחת יותר מידי??), אז אתה עם הלשון הרע שלך גרוע הרבה יותר ממני וכבר אין לך הגדרה בעולם הזה עם הרשע שלך.

   מה ההבדל בינך לבין אלו שהתנגדו לעלייה לארץ? ואם אתה בדרכם אז למה אתה בכלל בארץ? ועוד נהנה מתקציבים שלה? ונוס בדרכים שלה וכו'? יש לך אפשרות לחיות במקום של 'גויים קדושים' ולא "ציונים ארורים".

   ישראלי |
   הגב