בנט: "עמדת נתניהו אינה עמדת הממשלה"

שר החינוך מתעלם בגלוי מהנזיפות של רה"מ. בשורה של ראיונות הדגיש השר בנט כי מפלגתו תפרוש מהממשלה אם ישונו קוי היסוד שלה {"אמשיך להינזף"}

מתיחות פנים קואליציונית: בשורה של ראיונות שהעניק יו"ר 'הבית היהודי' ושר החינוך, נפתלי בנט, הוא מחדד את עמדותיו בדבר הפתרונות לגל הטרור ומדגיש כי אין בכוונתו להפסיק להתבטא בענין, זאת על אף הנזיפות שספג מנתניהו בשל כך.

בריאיון ל'פגוש את העיתונות' התייחס בנט לגל הטרור ואמר: "כולם טוענים שהאלימות נובעת מהיעדר תקווה, אבל זה הפוך – אלימות יש עוד מלפני קודם המדינה. היא נובעת מתקווה, תקווה להשמיד את עם ישראל ואת העם היהודי שהתיישב בה

רק מהייאוש – ברגע שהם יתייאשו מלהעיף את היהודים מכאן, רק אז יהיה שקט. כשאנחנו מדברים על שתי מדינות – זה נותן להם תקווה. קווי היסוד של הממשלה לא מדברים על מדינה פלסטינית ולכן מה שראש הממשלה אומר זה על דעתו בלבד, זו לא עמדת ממשלת ישראל".

בנט הוסיף: "מה שצריך לעשות זה לאכוף את כלל חוקי ישראל בעיר העתיקה בירושלים כאילו רחוב הגיא זה רחוב אבן גבירול בתל אביב. החל מאי תשלום ארנונה ועד יריקות על שוטרים. היום במדינת ישראל מתייחסים לעיר העתיקה כאילו היא לא חלק ממנה, וכשאין חוק זה מוביל לרצח".

"גם בצוק איתן ירדתי לשטח, פגשתי קצינים וננזפתי ואני אמשיך להינזף. אם אני מגיע לקבינט אחרי ששהיתי 24 שעות בשטח והבאתי תכניות מעשיות אחרי שדיברתי עם שוטרים ואם בגלל זה דברים משתנים אני אמשיך להינזף בגאווה גדולה", אמר בנט בהתייחס לנזיפה שספג מנתניהו במהלך ישיבת הקבינט.

ואילו בראיון שהעניק הבוקר לאתר YNET הגיב בנט לקריאתו של נתניהו לממשלת אחדות ואמר: "קווי היסוד של הממשלה אינם כוללים מדינה פלסטינית. אם הרצוג מוכן לאמץ קו זה – הוא מוזמן להיכנס לממשלה. אם ישונה סעיף זה, לא נהיה שנייה אחת בתוך הממשלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.