בנט פורץ את חומות הדת: "פתיחת אזורי נישואין לכל דכפין" – צפו בוידאו בלעדי ממסיבת העיתונאים

הרפורמה של בנט במשרד הדתות שתביא לפריצה בחומות הדת בארץ הקודש יוצאת לדרך.

השר לשירותי דת, נפתלי בנט וסגנו  אלי בן דהן, הציגו בצהריים (ראשון) במסיבת עיתונאים מיוחדת את הרפורמה החדשה בשירותי הדת שתביא למהפכה בדפוסי החשיבה ולשינוי כל ההליכים הפורצדורלים.

בנט פתח את מסיבת העיתונאים בו הצהיר על הרפורמות המתוכננות. וגולת הכותרת הינה פתיחת אזורי הרישום לכל מען דבעי, ניתוק המועצות הדתיות מהפוליטיקה ואיחוד מועצות דתיות.

"כל בן אדם ירשם לנישואין בכל מקום בארץ שהוא רוצה. תיווצר תחרות בריאה לתת שירות יותר חם, יותר מהיר, יותר יעיל, מה שכונה "חוק צוהר", הבהיר בנט במסיבת העיתונאים

http://vimeo.com/66502021

"מעבר לכך נוביל ניתוק הפוליטיקה משירותי הדת ואיחוד מועצות דתיות. 133 מועצות דתיות יאוחדו ל-80 מועצות דתיות. הכסף ילך לשירותי הדת ולא לפקידים", אמר בנט והמשיך.  "במשחק כדורגל צריך להבקיע על ההתחלה. הרב אלי הוא מהפכן ואני גאה לעבוד לצידו".

לאחר מכן דיבר סגנו  בן דהן שהציג את השינויים, "אנחנו הולכים לשינוי מהותי. הכוונה היא שכל אחד יוכל להירשם לנישואין בכל מקום, אין יותר קהל שבוי, כל מועצה דתית צריכה לעשות מאמץ לפתוח את שירותיה אחר הצהריים, ביום שישי, לתת אפשרות להוריד טפסים דרך האינטרנט וכדו'".

 בן דהן  פירט  בדבריו על התכנית לחלק את המועצות דתיות . "מועצה דתית מורכבת כיום מ-45 אחוז נציגי הרשות המקומית, 45 אחוז נציגי שר הדתות ועשרה אחוזים נציגי הרבנים המקומיים. זה לוקח המון זמן ולא מצליחים להרכיב את המועצות. יותר לא יצטרכו להרכיב ככה את המועצות הדתיות. המועצות הדתיות תהיינה גופים מקצועיים. יו"ר המועצה הדתית יבחר בוועדת איתור או במכרז, על פי אמות מידה מקצועיות ובלי שום קשר לפוליטיקה".

על הבחירות לרבנות הראשית  הוא אמר, כי "המטרה מבחינתנו היא רב ראשי ציוני למדינת ישראל. נכון שאני עוד לא הבעתי את עמדתי באשר לזהותו של הרב, אני אעשה גם את זה לאחר שנסיים את עבודת הרקע. אני רוצה לפחות רב ראשי אחד, אם אפשר שניים זה עדיף".

צפו בתמונות ממסיבת העיתונאים שתיעד כתב 'קוקר' אבי שיף .

CAM00110 CAM00111 CAM00112 CAM00113 CAM00114 CAM00115 CAM00116 CAM00117 CAM00118

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אולי תעיפו את התמונות של האישה…
    זה לא צנוע…

    ואני חשבתי שזה אתר חרדי…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב