בנט: "ראש הממשלה מחוייב להעביר את פסקת ההתגברות בהסכם הקואליציוני"

בנט אמר כי "ב-2014 הופעל פתרון טוב שהחל להוציא את מסתננים הבלתי חוקיים מהמדינה בקצב די גדול, אבל בג"ץ ביטל את החוק שאפשר את הפתרון הזה לא פעם אחת אלא שלוש פעמים, והותיר את התושבים ואת המדינה עם בעיה הולכת ומחמירה"

 

לפני זמן קצר התקיימה ישיבת הסיעה של הבית היהודי שקיים שר החינוך נפתלי בנט במהלכה אמר בנט כי ככל שחולף הזמן יותר ויותר "מסתננים בלתי חוקיים" מתבססים בישראל.

בנט אמר כי "ב-2014 הופעל פתרון טוב שהחל להוציא את מסתננים הבלתי חוקיים מהמדינה בקצב די גדול, אבל בג"ץ ביטל את החוק שאפשר את הפתרון הזה לא פעם אחת אלא שלוש פעמים, והותיר את התושבים ואת המדינה עם בעיה הולכת ומחמירה".

בנט אמר כי בעקבות כך פעל לחקיקת חוק ההתגברות ועל בסיסו יחוקק מחדש החוק למניעת הסתננות, שיאפשר את פתיחת מתקן חולות אך לא יאפשר להם לעבוד וכך הם ייצאו מהארץ גם ללא הסכמים עם מדינה שלישית.

"חבילה זו מהווה פתרון מעשי להוצאה של כ- 20,000 מסתננים בלתי חוקיים בשנה", אמר. "זה עבד ב-2014, וזה יעבוד גם ב-2018. אינני מכיר פתרון אחר. זוהי ממשלה לאומית ואחראית, לא קיצונית. ראש הממשלה ושר האוצר אומרים שהם זקוקים לעוד כמה ימים על מנת להגיע להסכמות על פתרון. אז רבותיי: אנחנו מכאן אומרים לראש הממשלה ולשר האוצר: הבאנו פתרון מעשי להוצאה של כ-20,000 מסתננים בכל שנה. אם יש לכם פתרון מעשי ומוסכם אחר להוצאת המסתננים מהמדינה – תציגו אותו. אך בהיעדר פתרון אחר, אנו מצפים מכם להתקדם בחקיקה של פיסקת ההתגברות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.