בנט: "שום דבר לא ייתן לקואליציה הזו להתפרק"

יו"ר הבית היהודי השר בנט התייחס במהלך ישיבת הסיעה למשבר הקואליציוני:"שמח שהמשבר מאחורינו, שום דבר לא ייתן לקואליציה הזו להתפרק. צפו

יו"ר הבית היהודי השר בנט התייחס במהלך ישיבת הסיעה למשבר הקואליציוני:"שמח שהמשבר מאחורינו, שום דבר לא ייתן לקואליציה הזו להתפרק.

במהלך הישיבה שוחח השר על הקשר עם יהודי התפוצות "הם חשובים לנו ואנחנו נדאג להם בכל מקום, אנינו נעביר כספים ממשרד החינוך לשיפור הקשר איתם".
בנט: אני נאלץ להשבית את שמחת חבריי באופוזיציה: הממשלה יציבה וחזקה וכך תמשיך

להלן נאומו המלא שר יו"ר מפלגת הבית היהודי ושר החינוך ח"כ נפתלי בנט בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי:

"בימים האחרונים חווינו רעידות קלות בכנף הממשלה וצלחנו אותן בהצלחה. אני נאלץ להשבית את שמחת חבריי באופוזיציה: הממשלה יציבה וחזקה וכך תמשיך. ממשלה לאומית זו טובה למדינת ישראל אנחנו עובדים סביב השעון כולנו עבור אזרחי ישראל, וטוב מאוד שלא גררנו את המדינה לסבב בחירות מיותרות. אני רואה
חשיבות בעצם היציבות המתמשכת של הממשלה, זה אחד מסממני המשילות שבאים לידי ביטוי בממשלה הזאת. אנחנו בבית היהודי נמשיך לתרום את שלנו להבנות ולהתחשבות אחד בשני כי אנחנו מדינה שבה צריכים להתחשב אחד בשני.

מדינת ישראל היא מדינה מיוחדת. היא גם המדינה של האזרחים שלה, אבל היא גם המדינה של יהדות העולם. ככזה, ראש הממשלה צריך להיות לא רק ממשלה של אזרחי ישראל, אלא בעצם המנהיג של העם היהודי. כשר התפוצות, אני עוסק גם הרבה מאוד בשימור אותו קשר מיוחד, בינינו לבין אחינו ואחיותינו בעולם. צריך לדעת שאנחנו בעידן של כמה עשרות שנים שבו אנחנו חווים אסון שקט, אסון עקבי של התבוללות המונית ברחבי העולם. במשרד תפוצות אנחנו עושים עבודה קשה מאוד כדי לצמצם את היקף התופעה וכדי לשמור על קשר בין יהדות התפוצות לבין מדינת ישראל. אני יו"ר ארגון תגלית שמביא כל שנה רבבות צעירים למדינת ישראל. הזקנו פרויקט שנקרא "מומנטום" שזה מעין תגלית לאימהות. אנחנו מביאים אימהות סביב גיל 40 למדינת ישראל שיש להן ילדים, הן חוזרות לקהילה שלהם ויוצרות קהילה יהודית במקומות שקודם לא היה. יש לנו פרויקט עצום, אולי הגדול ביותר שמדינת ישראל אי פעם עשתה בקמפוסים בארה"ב בעולם בהיקף מאוד גדול. אני כאן מודיע שאנחנו מוסיפים כ-50 מיליון שקלים לאותה יוזמה ואנחנו נקבל גם שיתוף של חברינו בעולם כדי להגדיל את ההיקף שאנחנו מחברים סטודנטים במאות קמפוסים ברחבי העולם למדינת ישראל וליהדות.

יש שתי סיבות שבגללן חשוב מאוד לעשות את זה: ראשית כי אנחנו צריכים לדאוג לכל יהודי בעולם כי ככה. ציווי יסודי של המדינה היהודית. סיבה שניה היא שביטחון ישראל נשען במידה רבה על החוסן והעוצמה של הקהילות ברחבי העולם. אנחנו אבל גם בצד שלנו צריכים לגלות רגישות יתרה. כן יש לנו את הערכים במדינת ישראל ואת הנורמות. אנחנו צריכים להבין שלאחינו בארה"ב העולם הוא מאוד שונה. לי עצמי יש קרובי משפחה שהם לא אורתודוכסים, חלקם רפורמים. לצערי חלקם כבר לא יהודים. המצב בחו"ל הוא מאוד מאוד שונה מהמצב פה. אנחנו צריכים להיות ערניים לזה שאנחנו לא רק יכולים להסתכל מנקודת המבט שלנו. זהו תחום מאוד רגיש מבחינה אידיאולוגית. יש פה הרבה מאוד נקודות מוקש ואנחנו חייבים ביחד לצלוח את זה למען עתיד העם היהודי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.