בנט : "תנו לי לדבר כמו שנתתם לברגותי"

שר החינוך הגיע לועידת 'הארץ' כדי להשמיע את ההעדפה שלו לירושלים מאוחדת על פני הסדר מדיני ונתקל בקריאות 'בוז'

שר החינוך נפתלי בנט נאם היום (ב') בועידת השלום של עיתון 'הארץ' בהצהרה לפיה אחדותה של ירושלים חשובה הרבה יותר מהסכם שלום.

"מוטב ירושלים מאוחדת מהסדר מדיני", אמר בנט וספג קריאות התמרמרות ו'בוז' מצד הקהל. הוא ענה להם: "תנו לי את אותה הזדמנות שהייתם נותנים לברגותי להשמיע את קולו"

 

(צילום:רפי פרלשטיין – גלי ישראל)

בנט טען שיש לו תוכנית שלום אלטרנטיבית, אותה הציג בנאומו. "אני קורא לזה "שלום של ימנים". שלום זה לא הסדר מדיני, שלום זה שאין מלחמה. אין לשמאל מונופול על השלום, אני רוצה שלום לא פחות מכם, כמו שלימין אין מונופול על הפטריוטיות. כבר מסרנו 80 אחוזים משטחי ארץ ישראל שהוקצו לנו על פי הצהרת בלפור וועידת סן רמו. הויתור הענק הזה כבר בוצע".

הוא הוסיף: "מדינה פלסטינית שניה מעבר לזו שקיימת בעזה לא תקום. לא תקום עוד מדינה פלסטינית, את השגיאה הזו מדינת ישראל לא תיתן. אנחנו כאנשים מערביים יש לנו דפוסים מאוד חדים איך צריך להיראות פתרון למרות שהמציאות מכה בנו פעם אחר פעם. האינטרס שלנו בעזה הוא שקט. אנחנו צריכים להפיק את המסקנות מ-2014. אנחנו צריכים לפעול בתבונה ובתקיפות כדי למנוע ככל יכולתנו סבב נוסף ואם יש צורך לנצח בו".

בנט טען כי ביהודה ושומרון יצטרכו להיות שני חלקים – שטחי C בהם תוצע אזרחות ישראלית לפלסטינים – ושטחים פלסטיניים בהם תהיה אוטונומיה מלאה, ללא שליטה בטחונית וכניסת פליטים.

בסוף דבריו, הביא בנט ציטוט מדברי ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, לפיו: "לאף יהודי, ואפילו לכל העם היהודי בדור מסוים, אין זכות לוויתור על אף חלק מארץ ישראל, ואם נעשה ויתור שכזה הרי שאין לו תוקף".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.