בנט תקף את רה"מ: "רוצה להקים את מדינת פלסטין" (וידאו)

שר החינוך, בחגיגה המסורתית בישיבת מרכז הרב לרגל 'יום ירושלים', תקף בחריפות את רה"מ בנימין נתניהו: "אי אפשר להיות בעד ארץ ישראל בעברית ולהקים את מדינת פלסטין באנגלית". צפו בנאומים המלאים של בנט, נתניהו, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף {במרכז הרב}

עצרת מרכזית לרגל יום ירושלים נערכה בישיבת מרכז הרב, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים, חברי כנסת והרבנים הראשיים לישראל.

רה"מ נתניהו פתח בדבריו: "אני זוכר את ירושלים השסועה, זה לא יחזור, ירושלים השלמה תישאר שלמה".

אנחנו מחפשים שלום, גם אני מחפש שלום, אינני מבקש לנשל אדם, אבל לא ינשלו אותנו מעירנו ולא ינשלו אותנו מארצנו. לא ננשל אנשים מביתם ולא ינשלו אותנו מביתנו".

 

"אהבת ירושלים מחברת בין כולנו כאיש אחד בלב אחד. אני זוכר את ירושלים השסועה כשהירדנים על הגדר. זה לא יחזור. ירושלים תישאר שלמה".

נתניהו סיפר שאחרי מלחמת ששת הימים הגיעו רבבות לכותל המערבי ונגעו בהתרגשות באבניו. "התחברנו לדורות של 4,000 שנה. עמדנו שם נרגשים ומחויבים לשמור על ירושלים, הר הבית והכותל המערבי. ירושלים הרבה שמות לה ובתוכה שלם ושלום.

"עד שירושלים לא הגיעה לריבונות ישראל לא היה שלום ורק כשאנחנו בריבונותנו יהיה שלום. אנחנו מחפשים שלום, אני מחפש שלום. אני לא מנשל אנשים מביתם ואף אחד לא ינשל אותנו מארצנו", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו הבטיח לשמור על ירושלים מאוחדת ולבנות את העיר. "היסוד לכל הוא הרוח והתנ"ך. זה באר מים חיים. אני יודע שהדברים שאני אומר כאן משודרים לקהילות בחו"ל, אני מעודד אתכן לבוא לכאן לישראל

בנט תקף את דברי רה"מ על נאומו של ירושלים השלימה: ״יש כאלו, בארץ ובעולם, הנרתמים ליוזמות ערביות שונות, על פיהן נחלק את הארץ, נחלק חלילה את ירושלים, ונחזור לקווי 67׳. כי העולם לוחץ, ויש צורך לפייס אותו. להם אני אומר בערב זה: לעולם לא, אנחנו כולנו עומדים כצוק איתן למען שלמות ארצנו. לא מגמגמים, לא מתבלבלים, לא מזגזגים".

"הגיע הזמן לומר בקול ברור: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. בעברית, באנגלית, ברוסית ובצרפתית, בקיץ, בחורף, כשיש בחירות וכשאין בחירות. למה?

כי העולם מקשיב לנו. לכל מילה שלנו. העולם מזהה חולשה, כמו שהוא מזהה עוצמה. העולם מזהה ומריח מתי איננו בטוחים בזכותנו על הארץ, ומסתער עלינו בחמת חרמות."

וכאן בנט תקף חזיתית את רה"מ: "אי אפשר להיות בעד ארץ ישראל בעברית ולהקים את מדינת פלסטין באנגלית. ורק כשנהיה חדים ונחושים תמיד, העולם יעזוב אותנו במנוחה. ועד אז, נצטרך כל יום לשחרר את ירושלים מחדש״.

צפו בדברי בנט

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגר״י יוסף אמר לאלפי החוגגים בכותל המערבי ובמרכז הרב: ״יום ירושלים לא שייך רק לציונית הדתית אלא לכל עם ישראל, אוי ואבוי לו למי שלא מכיר טובה״

״הצעירים כאן לא זוכרים, אנחנו זוכרים את מלחמת ששת הימים כבן ישיבה צעיר, מילאנו שקי חול במשך שבוע ימים כדי להגן על הבתים מההפגזות, איזה פחד שרר בכל הארץ. כל העם היה בסכנה וכל העם צריך להכיר טובה".

״אשריכם תלמידי הישיבה שאתם לומדים תורה ובכך נותנים זכויות לעם ישראל. צריך להכיר טובה גם לכם וגם לחיילי הצבא שמסרו נפש להגנת עם ישראל. כמה נהרגו במלחמה הזו.

״צריך לדעת שהיום הזה של יום ירושלים לא שייך רק למגזר אחד, לציונות הדתית או למגזר אחר, הוא שייך לכל עם ישראל. הלא כולנו היינו בסכנה. כולנו זכינו לניסים ונפלאות וכולנו צריכים להכיר טובה חז"ל אומרים דברים חמורים על מי שאינו מכיר טובה, מצינו אצל חזקיהו המלך שהיה צריך להיות משיח ואפילו שהיה צדיק ןהקים עולה של תורה לא זכה לכך, רק בשביל שלא אמר שירה על הנצחון במלחמה״.

עוד הוסיף הראשל״צ: ״אני זוכר את חג השבועות בתשכ״ז לאחר שחרור הכותל, כל עם ישראל היה שם. איזו התרגשות היתה. אני הלכתי עם האבא זצ״ל, איך התרגש למראה הכותל המשוחרר. לכן כולנו חייבים להכיר טובה על הניסים הגדולים שנעשו לנו״.

צפו בדברי הראשל"צ הרב יצחק יוסף

צפו בדברי הרה"ר הגאון רבי דוד לאו

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.