בניגוד לעמדת היועמ"ש: אלי ישי התייצב לדין תורה

אב"ד בית דין ממונות בירושלים חשף היום כי בניגוד למרבית חברי הכנסת החרדים שלא הופיעו בפני בית הדין כאשר זומנו לשם, דווקא אלי ישי בחר להופיע לדין תורה כאשר כיהן כשר הפנים בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה.

שר הפנים לשעבר וכיום ראש תנועת 'יחד', אלי ישי, התייצב לדין תורה אליו הוזמן כשר הפנים, בניגוד לעמדת היועמ"ש, כך חשף היום הרב אברהם דב לוין, אב בית הדין "ירושלים" לדיני ממונות, בדברים שאמר בכנס דיני ממונות ה-25 של עמותת הליכות עם ישראל.

הרב לוין דיבר על נושא שפיטת חברי כנסת דתיים בדין תורה, וסיפר כי ברוב מוחלט של המקרים בהם נתבעו חברי כנסת דתיים לדין תורה, סירבו האחרונים להגיע מסיבות שונות. הרב לוין ציין לטובה את שר הפנים לשעבר אלי ישי, אשר התייצב לדין תורה אליו נתבע כשר פנים, וזאת למרות שהיועץ המשפטי של משרדו אסר עליו להתייצב.

"פעם אחת תבעו את שר הפנים הרב אליהו ישי בדין תורה בגלל איזה קרוואן שמשרד הפנים חייב את העירייה לשים באיזה בית ספר, כן או לא, ותבעו אותו לדין תורה כמו כל בנאדם", סיפר הרב לוין לבאי הכנס. "הרב אלי ישי הגיע ואמר אני מכבד את בית הדין, הזמינו אותי אני בא, למרות ההוראה של היועץ המשפטי שאסר עלי להגיע לבית הדין".

אלי ישי הוסיף ואמר בדיון כי למרות ש"בית הדין לא יכול לחייב אותי אם כן לשים קרוואן או לא לשים קרוואן, כי מחייב אותי המשפט והחוק ולא בית הדין, אבל אני מכבד את בית הדין ובאתי לשמוע את דעת בית הדין בנושא". הרב לוין הוסיף כי ישי "שמע את בית הדין בנושא וקיים. זה היה מקרה כמעט יחיד".

כנס דיני ממונות ה-25 נפתח אמש במלון רמאדה בירושלים. במהלך הכנס הצהירה שרת המשפטים איילת שקד שהשתתפה במושב מיוחד של פורום חותם, כי תקים וועדת היגוי בראשות הרב רצון ערוסי, לחיזוק המשפט העברי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רבותי כתבה זו רעידת אדמה. שמוקים ח"כים חרדים אלק הוציאו אנשים מביתם ושלחו 1800 יהודים למות מהסכם אוסלו וכל זה בלי שקיבלו אישור מגדולי ישראל אלא על דעתם המשובשת ומנוולת!!!!!!!
    יועמדו לדין תורה עוד היום דרקי גפני ולצמן

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב