בניגוד לפסקי הרב וואזנר: כך התנהל מסע ההלוויה

תלמידי הרב וואזנר נהגו שלא כפי שפסק הרב וואזנר בנושאי אבלות ועריכת לוויה. כך מפרסם מרכז העניניים

עיתון מרכז העניינים' מפרסם הבוקר (ב'), כי תלמידי הרב וואזנר נהגו שלא כפי שפסק הרב וואזנר בנושאי אבלות ועריכת לוויה.

"כל מי שהתעסק בהלווייתו של ראש הישיבה הגרא"מ שך זצ"ל יודע כי למרות שהתקיימה בערב שבת שבה יש מקום להזדרז, שכן המלווים צריכים להגיע לבתיהם לפני שבת, הורה הגר"ש וואזנר כאשר נשאל על הצדדים ההלכתיים כי יש להקפיד לערוך את ה'טהרה' רק לאחר מסע ההלוויה, כלומר בבית הקברות ולא לפני המסע", נכתב בעיתון.

בנוסף, הובא בעיתון  פסיקתו בשו"ת 'שבט הלוי' שחיבר, שבו קובע כי יש לערוך 'טהרה' רק בסמוך לקבורה. "אמנם הוא מוצא מקום להקל כשיש טורח גדול לציבור, ובמקרה של ההלוויה שלו, כמו גם במקרה של הגרא"מ שך, ניתן לומר שהתקיים כלל זה, אבל הוא מסייג מפורשות תנאי זה ופוסק כי הוא קיים רק כשההלוויה מתקיימת ביום הפטירה, ו'אם אין הקבורה באותו יום, ויש מרחק בין הפטירה לקבורה, כדאי מאד לעשות את הטהרה סמוך לקבורה אם לא בשעת הדחק ממש", נאמר שם.

פוסק הדור נשאל מהי 'שעת הדחק ממש', הוא השיב כי כוונתו להלוויית אשה הנערכת בערב שבת וכדי שהמטהרות תוכלנה לחזור לבתיהן בטרם תיכנס שבת או לחילופין בהלוויה הנערכת בלילה אז המטהרות מתקשות לחזור הביתה בביטחון.

ההימנעות מאמירת 'עקביה בן מהללאל' נעשתה בניגוד לפסיקתו של הרב וואזנר שסביר כי באחד מפסיקותיו שיש לאומרה גם בימים בהם לא אומרים תחנון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.