אלי ישי, גלה מנהיגות, תפרוש! / בניהו יום טוב

על אלי ישי, עוברות כעת, שעות קשות והתלבטויות רבות. בניהו בן טוב, מציע ומבקש ממנו לפרוש, לטובתו, לטובת כל הציבור הספרדי ובפרט לכבודו של מרן:

אלי, ימים לא פשוטים עוברים עליך.

ההתלבטות לקראת ההחלטה הגורלית קורעת אותך מבפנים. דעות לכאן ולכאן, פעילים שמעודדים אותך לצאת לדרך חדשה לצד פעילים שמשמיצים אותך ללא הרף, רבנים שתומכים לצד רבנים שמתנגדים, והמשפחה…

המשפחה, שעמדה לצדך במשך כל שנות פעילותך הציבורית במסירות, האישה והילדים, שהקריבו את אבא, למען השליחות הציבורית שעכשיו עומדים בצד וחוששים. חוששים מפני הצעד הבא שלך, חוששים לקראת הצעד הבא שלהם.

אני לא מקנא בך!

מצד אחד יש את תחושת המרמור והתסכול, 'הקופסה השחורה' עם הפגיעה האישית שגורמת לך לחמם מנועים, ולצאת למסע נקמה שיראה לכולם מה הכוח שלך. ומצד שני האחריות הציבורית, החשש ממחלוקת והפחד מפני קריעת הציבור הספרדי לשניים.

לא הייתי רוצה להתחלף איתך. אבל עצה אחת אני רוצה לתת לך.

הקרבת את רוב חייך לעשיה ציבורית, כיהנת במגוון תפקידים ציבוריים, מעוזר זוטר ועד לסגן ראש הממשלה, בשנותיך בכנסת זכית להיות שליח ציבור של גדולי ישראל וסייעת למגזר שלם. השנה האחרונה הייתה לא פשוטה, מרן מאור ישראל נלקח לבית עולמו והחליף את המנהיגות רגע לפני, לא פשוט לעכל את זה, לא פשוט לחיות עם זה.

הימים הקרובים גורליים להמשך דרכך הציבורית והפוליטית, מצד אחד אתה יכול להקים מפלגה שתעורר מחלוקת, תפלג את המגזר הספרדי ותגרום לירידה דראסטית בכוח החרדי בכנסת, ומצד שני אתה יכול לצאת מנצח ולפרוש בשיא.

בחירה באופציה הראשונה תגרור אחריה מסע השמצות אישי של רבנים ופעילי שטח, תשסע את הציבור הספרדי, ותפגע קשות במפעל חייו של מרן. ובחירה באופציה השנייה, תנציח אותך כמנהיג אמיתי שהתגבר על האמוציות והפגיעה האישית מתוך אחריות ציבורית מרשימה.

אם תבחר באופציה השנייה, הציבור הספרדי יעריך אותך ויוקיר אותך מעל לכל במה, נזכור את מפעליך ופעולותיך, את שליחותך הציבורית ואת נאמנותך למרן ולמורשתו.

לעומת זאת אם תבחר באופציה הראשונה, תגרום אולי לכמה מהסובבים אותך לחייך בסיפוק ולחכך ידיים בהנאה, אולם ציבור שלם לא יסלח לך ולא ימחל לך על תוצאות המחלוקת שיטילו צל גדול על עשרות שנות פעילותך הציבורית.

הציבור החרדי שבע ממלחמות, שילמנו ביוקר על המחלוקת בבחירות הקודמות, לא נשכח ולא נסלח לאדם שיוביל אותנו שוב לאופוזיציה בגלל גחמות של כבוד ממניעים אישיים.

ההחלטה בידך, יציאה למלחמה שתמיט אסון על המגזר החרדי כולו, או פרישה בכבוד וחזרה לחיק משפחתך האוהבת והתומכת.

אלי ישי, אני קורא לך בשמי ובשם רבים מחברי: גלה מנהיגות ואחריות ציבורית ופרוש מהחיים הפוליטיים. לטובתך, לטובת משפחתך, לטובת כולנו.

וכשם שקיבלת שכר על הדרישה, כך תקבל שכר על הפרישה!

******

בניהו יום טוב, הנו פובליציסט ואיש תקשורת.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לאיל ישי,אדטפת אתפוך וסוף מטפייך יטופון בימים הקרובים

  ביתר עילית |
  הגב
 2. אלי ישי תפרוש בכבוד אתה לא מתאים להיות מנהיג תכניס זאת לראש
  היה לך כמה שנים שזכית מההפקר זהו נגמר הציבור לא טמבל

  כל מילה במקום |
  הגב