בניה כפרית או בניה על קו החוף, והיוזמה של עו"ד אמיר יקותיאל

הפרויקטים של היזם אמיר יקותיאל בהוד השרון, מנסים לממש גם את החוזקות של העיר יחד עם היתרונות של הכפר. השאלה כיום היא כמובן באיזה מקום תקבלו את התשואה הגבוהה יותר.

היכן תקבלו תשואה יותר גבוהה, דירה בבניין שמשקיף על חוף הים, או דווקא בית או דירה שמשקיפה על נוף כפרי. לא בטוח שהתשובה היא מה שחשבתם

ישראלים הם חולי ים, מספיק לראות את נחילי האנשים שנוהרים מדי שבת לחופי ארצינו ומנקדים את החול הרך באלפי כיסאות ים, מטקות, כדורים פורחים וגלשנים. נוף לים הוגדר כבר מזמן כאחד הדברים שהם התגשמות החלום עבור הישראלים. מחירי הדירות המשקיפות לים עולים כל הזמן, הרבה יותר מדירות אחרות. אלא שלמשוואה הזו נוספו בשנים האחרונות פרויקטים שמנסים ללכת על הקו הנגדי, בנייה על אדמה חצי כפרית, ביישובים שבהם עדיין אפשר לשמוע מדי פעם את ציפורי השיר, כך לדוגמא הפרויקטים של היזם אמיר יקותיאל בהוד השרון, מנסים לממש גם את החוזקות של העיר יחד עם היתרונות   של הכפר. השאלה כיום היא כמובן באיזה מקום תקבלו את התשואה הגבוהה יותר.

קווי החוף

כדי לפשט את העניין, כדאי שנתחיל בהגדרה כוללת, בתל אביב, קשה עד בלתי אפשרי לקבנות דיררה עם נוף לים, אם יש לכם את הממון הדרוש לדבר כזה (שלושה מיליון וצפונה) הרי מין הסתם תרצו לגור שם ומקומות אחרים לא יענייניו אתכם. אלא שבשנים האחרונות, ערי חוף רבות בישראל החליטו להשקיע דווקא באותו קהל אקסקלוסיבי שגר במגדלים על הים, כך למשל בנתניה, הפכו השכונות ליד הים (גלי הים, עיר ימים ואחרות) להשקעה לא רעה בכלל, למי שמפחש תשואה גבוהה על כספו. גם בבת ים ובאשדוד הפכו השכונות הקרובות לים ובעיקר בנייני היוקרה עם נוף לים, לאחד ממנופי או מנועי הפיתוח של העיר. בערים אחרות, כמו אשקלון, נהריה ואפילו עכו, המלחירים עדיין, אם דגש על עדיין, סבירים. הרצליה היא כמובן, כמו תל אביב מחוץ למשוואה, המחירים כאן מטורפים, ומתקרבים אם לא עוברים את אלו של תל אביב.

קהילות כפריות

בשנים האחרונות חל בישראל תהליך של עיבוי הפריפריה הקרובה לערי המרכז, תושבים שנמאס להם מהאורבניות של העיר הגדולה, מגלי החום ובעיקר מההמולה והשאון הבלתי פוסקים, מוצאים את עתידם בפרויקטים רבים בערים כמו הוד השרון, כפר סבא וחולון. כאן אמנןם אין נוף לים אבל הפיתוח של סביבה עירונית לצד סביבה כפרית כמו בפרויקטים של אמיר יקותיאל בהוד השרון, אמור לתת מענה גם לאיכות חיים גבוהה ובלתי מתפשרת. אגב במחירים, עדיין יש יתרון מסויים לפי שמוכן לוותר על השקיעה מדי ערב, אבל הפער הולך ונסגר במהירות. מצד שני, מבחינת יוקרה ואבזור הבניינים אין כבר כמעט הבדל בין שני המיקומים, כמו למשל בפרויקט מגדלי הדר של אמיר יקותיאל בהוד השרון אשר נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר שאפיינו בעבר רק מגדלי יוקרה בתל אביב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.