בניית בית פרטי – אישורים ותקנות – מדריך של המשפצים בישראל

עבור רבים מאיתנו החלום של לגור בבית שאנחנו בעצמנו בנינו חי ובועט אבל בניגוד למספר הגבוה של האנשים שיש בהם את החלום מספר האנשים שאכן מוציאים את החלום לפועל הוא נמוך בהרבה. רבים מוותרים מראש על תחילת התהליך וזאת בשל העובדה שמדובר בתהליך שעל פניו נראה מסובך ומורכב. אם בוחנים את הדברים לעומק ניתן לראות שבניית בית פרטי אומנם אינה מתקיימת מהרגע להרגע והיא בהחלט דורשת תכנון מוקדם אבל היא בהחלט הרבה יותר נוחה למשתמש והרבה יותר פשוטה ממה שנראה תחילה. בניית בתים פרטיים בישראל של היום היא תופעה שהולכת וגדלה ונראה שהיא רק תלך ותתעצם ככל שיעברו השנים, הפחד שהיה נעוץ בנו בעבר מתפוגג ונעלם וכפועל יוצא מכך יותר ויותר אנשים מחליטים לגור בבית פרטי משלהם ופשוט לבנות את ביתם בעצמם.

מה מותר ומה אסור? התקנות של הבנייה על רגל אחת
אז כמובן שבבניית בית פרטי יש לא מעט תקנות שיש לעמוד בהן ואישורים שחייבים להשיג טרם הבנייה או במהלכה אבל שמסתכלים על כל אישור וכל תקנה בנפרד בהחלט ניתן להבין את ההיגיון שעומד מאחוריהם. לפני שבכלל מתחילים את הבנייה יש להשיג אישור בנייה מהעירייה ולקנות את השטח המיועד לבנייה, האישור יכול להתקבל לאחר זמן קצר אבל יכול גם להתעכב לא מעט זמן וחשוב מאוד להתחיל לבנות רק כאשר כל האישורים אצלכם.

לאחר מכן עליכם לבנות בהתאם לתקנות הקבועות וזה כולל למשל רוחב מינימאלי של דלת הכניסה, לדאוג לאוורור מינימאלי בחדר השינה, בטיחות מרובה בעת בניית בית בעל מספר קומות, פיצול בתי הקרקע, שמירה על שקט ככל שניתן ע"י קירות אוטמים וזו רק רשימה חלקית. אם החלטתם לבחור באופציה של בניית בית פרטי בחרו באופציה של בניית בית פרטי עם חברת המשפצים בישראל ותוכלו להיות רגועים שאתם עושים את זה כמו שצריך.

בניית בית פרטי – אל תצאו לבד למערכה
אז אומנם תהליך של בניית בית פרטי הוא יותר פשוט ופחות מפחיד ממה שנראה תחילה אבל בכל זאת מומלץ ביותר לגשת לבנייה עם איש מקצוע איכותי ומקצועי שכבר רכש ניסיון בתחום ולא לבחור באדם חסר ניסיון או לחילופין לנסות לעשות הכל לבד בעצמכם. כמו שלא תלכו למשפט ללא עו"ד או למס הכנסה ללא רואה חשבון כך גם מומלץ לבצע את הבנייה עם קבלן שיפוצים לבניית בית פרטי שיודע את רזי התחום ויוכל לדלג בקלות על הבעיות שבדרך, אותן בעיות שאתם הייתם יכולים להיתקע בהם הרבה מאוד זמן. בניית הבית שלכם היא כנראה הפרויקט הגדול והחשוב ביותר בחייכם, זה בהחלט לא המקום ולא הזמן להתחיל לקחת סיכונים מיותרים ואם אתם רוצים להתחיל את התהליך וגם לסיים אותו בהצלחה בחרו איש מקצוע שאתם יכולים לסמוך עליו.

המאמר באדיבות אתר המשפצים בישראל – אתר השיפוצים שחוסך לכם כסף.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.