בניית כ-2,000 יחידות דיור במועצה המקומית רכסים

״לאחר 30 שנה של קשיים ביורוקרטיים, חילצנו את רכסים ממצוקת הדיור הקשה"

במסגרת התכנית שמוביל משרד הבינוי והשיכון ובשיתוף רשות מקרקעי ישראל, תקודם בניית שכונת הפרסה ובה ייבנו 1,890 יחידות דיור, בניית מוסדות ציבור ועוד כ-105,000 מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר למועצה המקומית החרדית רכסים. בנוסף, יוקם מרכז עירוני ראשי (מע"ר) אשר יהווה חוליית חיבור בין שני חלקי היישוב – הקיים והחדש – ואף יכלול כניסה חדשה ליישוב.

במסגרת החלטת ממשלה 1823 לקידום פתרונות דיור עבור האוכלוסייה החרדית, ובהתאם לתכנית המתאר למועצה המקומית רכסים שאושרה להפקדה רק לפני כשבועיים בוועדה המחוזית בחיפה, אושרה היום להפקדה גם תכנית שכונה הפרסה והמע"ר (מרכז עירוני ראשי) במועצה המקומית רכסים. במסגרת התכנית, יתווספו ליישוב 1,980 יחידות דיור, כ-87,000 מ"ר שטחי מוסדות ציבור וכ-105,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה. עלות פיתוח התשתיות הציבוריות עומד על כ-270 מיליון ₪.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (מיל') יואב גלנט: ״לאחר 30 שנה של קשיים ביורוקרטיים, חילצנו את רכסים ממצוקת הדיור הקשה שכפו עליה גופי התכנון וארגונים נוספים. בקרוב נחל בבנייה של 2000 יחידות דיור. לכל אזרח יש את הזכות לדיור הוגן ללא קשר למוצאו, דתו ואמונתו. בשלוש השנים האחרונות אנו ממקדים מאמץ מיוחד לטובת האוכלוסייה החרדית במטרה לקדם מגוון רחב של פתרונות דיור כפי שלא נעשה מאז קום המדינה. משרד הבינוי והשיכון ימשיך לפעול במלוא המרץ בשיווק תכניות הנותנות מענה לכל אזרח ולכל מגזר במדינת ישראל".

התכנית לשכונת הפרסה והמע"ר מקדמת את רכסים באופן משמעותי אל עבר עידן חדש של מגורים לצד תעסוקה ומרכז תחבורתי חדיש, אשר ישרתו את תושבי המועצה המקומית החרדית שבצפון, דבר אשר מהווה מוקד משיכה נוסף לאוכלוסייה החרדית בכל אזור הצפון. כמו כן, שורה של גורמים סביבתיים כגון טופוגרפיה, יישובים שכנים, קירבה לכביש אזורי ראשי ועוד, מאפשרים את פיתוח היישוב מזרחה, אל מעבר לתוואי כביש 6 שנמצא בתחומו.

תכנון המע"ר ושכונת הפרסה מהווים הזדמנות חד-פעמית ויוצאת דופן לתכנון של מרכז חדש ליישוב, הנותן מענה מקיף לתושבי השכונה בפרט, ולתושבי רכסים בכלל. התכנון כולל את כל השימושים המתאימים למרכז יישוב, ומעניק איכויות עירוניות להולכי רגל ורוכבי אופניים, זאת, למרות הטופוגרפיה המאתגרת ברכסים.

יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר: "התכנית כוללת פתרונות דיור ייחודיים לאוכלוסייה החרדית ותוספת של מבני ציבור שיובלו לפיתוח נרחב ברכסים. בנוסף, התכנית כוללת אזור תעסוקה ומסחר שיתרום לחיזוק האיתנות הכלכלית של העיר"

האישור שהתקבל היום בותמ"ל מקדם משמעותית את התכנית אל עבר הוצאתה לפועל, והצפי הוא כי כבר במהלך השנה הנוכחית תקבל התכנית תוקף ויחל שלב שיווק הקרקע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.