בני ברקים? היכונו לרמזורים ולפקקים

אם לא הספיק לבני ברקים הרמזור שהוצב ברחוב חזון איש פינת ברטנורה, וגרם לפקקי ענק, עתה מודיע ראש העיר בני ברק  כי מערכת רמזורים חדשה תותקן בקרוב בצומת הרחובות חזון אי"ש- הרב דסלר וישמח משה בבני ברק

אם לא הספיק לבני ברקים הרמזור שהוצב ברחוב חזון איש פינת ברטנורה, וגרם לפקקי ענק, עתה מודיע ראש העיר בני ברק  כי מערכת רמזורים חדשה תותקן בקרוב בצומת הרחובות חזון אי"ש- הרב דסלר וישמח משה בבני ברק.

בהודעה לעיתונות נמסר כי חנוך זייברט, ראש העיר מסר על ההחלטה בישיבת ועדת הכספים של העירייה שאישרה שורה ארוכה של תקציבים בלתי רגילים לעבודות פיתוח תשתיות בבתי-ספר, בגני ילדים וברחובות העיר.

עסקנים בעיר תקפו את ההחלטה וטענו כי הצבת הרמזורים תגביר את עומסי התנועה בעיר שגם כך פקוקה. עסקן נוסף בעיר אמר לאקטואליק כי "זה מה שקורה כשלתושבים אין אפשרות לבחור ראש עיר והעיר מתנהלת ע״י עסקנים חובבי דונמים וכספי שוחד. שמחלקים את העיר כמו שיריים של רב׳ה. מגיעים אנשים שהיכולת הניהולית שלהם והאינטרס כלפי התושב שואפים לאפס. רק לחמוד עוד קרקע למקורבים ולדאוג לעוד כמה ג׳ובים למשפחה. בתכלס הכי נורא זה תמיד הקדנציה של גור".

ישיבת ועדת הכספים, ולאחריה מועצת העירייה, עסקו בישיבותיהן האחרונות בעבודות פיתוח נרחבות, לאחר שלא מכבר הסתיימו עבודות סלילת כבישים, מדרכות, תאורה ותעול בעשרות מליוני שקלים, ברחובות באזורים שונים, ובהם רחובות הרב ש"ך, רש"י, הושע, מהרש"ל, הרב צירלסון, חשב סופר, השלושה, סוקולוב ועוד. את עבודות התשתיות והבטיחות מבצע האגף העירוני לתשתיות ולפיתוח בראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה ובהנהלת הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף המנהל מגוון תחומים כמבני ציבור, תשתיות רחובות, חזות העיר ועוד.
בדיון בועדת הכספים בנושאי שדרוג הבטיחות בדרכים הדגיש חנוך זייברט, ראש העיר, כי בתקופה האחרונה הותקנו מערכות רמזורים חדשות באזורים שונים, ובהם שתי מערכות חדשות ברחוב חזון-אי"ש עצמו בצמתי רחוב נחמיה ורחוב ברטנורא- האדמו"ר מגור, וזאת בנוסף לעבודות שדרוג תחומי הבטיחות ברחוב חזון אי"ש פינת רחוב דבורה הנביאה, וכמו"כ מערכת רמזורים ברחוב רבי יהודה הנשיא פינת רחוב מוהליבר ורח' בארי.

חברים בועדה, ביקרו את ראש העיר על כך שהצבת הרמזורים תגביר את הפקקים בעיר, על כך השיב  ראש העיר, כי עומסי התנועה שהיו בצמתים בהם הותקנו הרמזורים היו בעיקרן מייד לאחר ההתקנה, ואילו, כיום, מצב התנועה השתפר באורח ניכר ברחובות", תשובה זאת כלל לא נכונה בהתחשב במציאות: העומסים עדיין קיימים.

ראש העיר טען  כי השיפור והשדרוג המשמעותיים ביותר הם בס"ד בירידה הדראסטית במספרי תאונות ,בצמתים אלו, וזהו המניע העיקרי להתקנת מערכת הרמזורים החדשה, בעלות של כ-700,000 ₪, בצמתי הרחובות חזון איש- הרב דסלר וישמח משה. במסגרת זו, תורחקנה תחנות האוטובוסים שהיו בסמיכות לצמתים אלו והן תועברנה בחלקן ברחוב חזון אי"ש ליד מוסדות סערט-ויז'ניץ, וחלקן- בסמוך למיקום סניף בנק פאג"י בעבר. כמו"כ הפניה מרחוב אלשיך תותר, לאחר ביצוע הרמזורים ,ימינה בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.