מכה לבני ברקים: הארנונה תתייקר (וידאו)

הארנונה צפויה שוב לעלות בתחילת השנה. בעיריות מעדיפים להסתיר את הנתונים, ולא מספרים לתושביהן בכמה תהיה העליה המדוברת. מי מככב ברשימה? כמובן עיר התורה בני ברק. ואיפה הנציגים החרדים? { הכינו את הארנקים}

שנת 2016 לא מבשרת טובות לכם משלמי הארנונה בעיר בני ברק שצפויה להתייקר.

בעיריות מעדיפים להסתיר את הנתונים, ולא מספרים לתושביהן בכמה תהיה העליה המדוברת. מי מככב ברשימה? כמובן עיר התורה – בני ברק.

יונה לייבזון מחדשות 2 יצאה ובדקה היכן הולך להתייקר?.

במקום הראשון נמצאת חיפה שתגדיל את הכנסותיה מארנונה ב-68 מיליון שקלים. שנייה ממוקמת מועצת חוף אשקלון עם תוספת של 34 מיליון שקלים ובמקום השלישי, שדרות עם 28 מיליון נוספים על חשבון התושבים.

לאחר מכן רחובות ובני ברק החרדית שמככבת עם תוספת של 10 מיליון שקלים.

איך מחשבים כמה כסף תשלמו על ארנונה? הרשויותמצידם המציאו  שיטה חדשה שמנפחת את מחירי הארנונה. מעבר לגודל הדירה עצמה, הם מכלילים את המרפסות, את חדר המדרגות, החניות, הלובי של הבניין, חדרי אשפה, מחסנים ועוד.

 

מי כן יכול לסייע? השר אריה דרעי ,ראש הממשלה בנימין נתניהו וחים ביבס ראש עיריית מודיעין , השלושה כאמור, בנתיים לא נוקפים אצבע על מנת לסייע עבור תושבי אותם רשויות שבכללן מככבת בני ברק.

במועצת חוף אשקלון ביקשו להבהיר את הנתונים שעלו וטענו כי הנתונים שגויים. "בהוראת משרד הפנים המועצה העלתה ארנונה לעסקים בלבד בשיעור של 6.2% (סה"כ 700,000 ש"ח בלבד לשנה) וזאת על מנת להתקרב לשחעור הארנונה שגובות הערים הסמוכות. הארנונה לתושבים נותרה ללא שינוי והסכום שהוצג אינו עולה בקנה אחד עם העובדות", נמסר בהודעת המועצה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.