בני ברק בדרך לשביתה: זייברט: "לא אכנע לדרישות ההסתדרות"

לאחר שראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, מתבצר בעמדתו מול ההסתדרות בנוגע לעבודת הסייעות בעיר, נדמה שעיר התורה תהפוך למזבלה

לאחר שראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, מתבצר בעמדתו מול ההסתדרות בנוגע לעבודת הסייעות בעיר, נדמה שעיר התורה תהפוך למזבלה כמו בימים השחורים של ראש העיר לשעבר מאיר ארינשטיין.

"עם כל ההבנה וההערכה לפעילותה של ההסתדרות, אין עיריית בני-ברק יכולה לקבל את דרישותיה להתנגדות לעבודת סייעות בגני-הילדים בקייטנות שמארגנת העירייה בתקופת חג החנוכה, וזאת לאחר בדיקה משפטית של הנושא במח' המשפטית של העירייה ובמרכז השלטון המקומי, מה גם שחלק מהסייעות שנכנסו לעבודה בשנים האחרונות, חתמו על עבודתן בחופשות במסגרות אלו" – כך הבהיר אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה לאחר פגישה שהתקיימה בנושא בין חנוך זייברט, ראש העיר וצוות עירוני בכיר לבין נציגי ההסתדרות במרחב וועד עובדי העירייה – כך מפרסם אתר הכלכלה של הציבור החרדי ביזנעס.

 

המדובר בהכרזה לא מכבר של סכסוך עבודה ע"י ההסתדרות, באיום  של שביתה, אם תעסיק העירייה את הסייעות בקייטנות גני-הילדים בחופשת חג החנוכה, וזאת בטענה כי בהתאם לחוקת העבודה מתאפשרת העסקת סייעות לגננות בתחילת החופשה ובסיומה לסידור הגן, ומתוך כך, טוענת ההסתדרות כי אין אפשרות להעסקתן במסגרת קייטנות לילדים.

 

העירייה, מצידה, העבירה את הנושא לבדיקה הן במח' המשפטית של העירייה והן במרכז השלטון המקומי, ובשני המקומות הובהר כי כאשר אין פעילות של ילדים בגן הרי שהסייעות עוסקות בסידור הגן, אך אם מתקיימת פעילות ילדים כקייטנות על הסייעות לעסוק בהן, מה גם שסייעות רבות חתמו בכניסתן לעבודה שהן תעבודנה בתקפות החופשות, ומשום כך זכותה של העירייה להפעיל קייטנות ולהעסיק בהן את הסייעות, שמעמדן הוא ככל עובדות  העירייה, העובדות גם בתקופת חופשת החנוכה.

 

בפגישה רבת-משתתפים השתתפו מטעם העירייה גם רו"ח אהרון אדלר, גזבר העירייה; עו"ד יהודה ליבוביץ, היועה"מ של העירייה וגב' שרי דוידוביץ, מאגף משאבי אנוש העירוני. מטעם ההסתדרות וועד העובדים נטלו חלק בפגישה מר אבי גלילי, יו"ר ההסתדרות במרחב; מר עופר ימין, מזכיר הסתדרות הפקידים במרחב; מר שלמה גורי, יו"ר ועד ועד העובדים וחברים בוועד.

 

בפגישה הבהיר חנוך זייברט, ראש העיר שהעירייה פועלת ותפעל רק בהתאם להנחיות משפטיות של מומחים בתחומי העבודה, ולכן ההכרזה על סכסוך עבודה אינה במקומה וחבל על הכרזה כזו היכולה לפגוע ביחסי העבודה המעולים הקיימים בעירייה ראש העיר ציין גם שעילה לשביתה הן בעיות כאי תשלום שכר בזמן, או אי עמידה בתנאי השכר, אך לא כאשר העירייה משלמת את השכר בקביעות ובזמן, נותנת לעובדים את כל תנאי השכר, דואגת להשתלמויות, לטיולים, לפעילויות חברתיות ואף צועדת לקראת העובדים, כאשר באסרו חג ישנה חופשת עבודה שאין העירייה מחויבת בה, ואין היא קיימת בעיריות אחרות, העבודה מסתיימת מוקדם יותר בימים שלפני ערבי חג וצעדים נוספים רבים לקראת ציבור העובדים.

 

בתשובה לשאלה על פרסום ידיעות בכלי תקשורת על הכרזת סכסוך עבודה, בליווי השמצות וביטויים פוגעניים, עוד בטרם התקיימה הפגישה של רה"ע ונציגי ההסתדרות, הבהירו נציגים בהסתדרות כי אין להם כל קשר ישיר עם כלי-תקשורת, ובוודאי לא במגזר החרדי, מה גם שידיעות מסוג זה מתפרסמות באמצעות מערכת הדוברות ההסתדרותית, ולדעתם, מדליפי הידיעות הללו הם גורמים פנים-עירוניים.

מקור ביזנעס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.